۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84369747
۰ نفر

برچسب‌ها

انگلیس در مقابله با روند گرمایش زمین عقب مانده است

تهران- ایرنا- خبرگزاری بلومبرگ سرعت بالارفتن سطح آب دریاها و گرمایش زمین را در انگلیس بیش از توان مدیریتی دولت این کشور ارزیابی کرد و نوشت: هرگونه تاخیر در مقابله با روند گرمایش زمین به معنای هزینه های سنگین تر برای دولت و مردم انگلیس است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از این خبرگزاری آمریکایی، کمیته تغییرات آب و هوا (CCC) که مشاور مستقل دولت انگلیس در امور آب و هوا است، هشدار داد این کشور در تقلا برای اقدامات کافی جهت مقابله با بالارفتن سطح آب دریا و گرم شدن دمای آب ناشی از آلودگی است.

کمیته تغییرات آب و هوایی در گزارشی اعلام کرد، میانگین دمای زمین در انگلیس در مقایسه با پیش از صنعتی شدن، نزدیک به ۱.۲ درجه سانتیگراد افزایش یافته و سطح آب دریا هم از سال ۱۹۰۰ میلادی، ۱۶ سانتی متر بالاتر رفته است.

براساس گزارش این کمیته، وضعیت کنونی زندگی با شرایط گرمایش زمین سازگار نیست. چراکه در پنج سال گذشته بیش از نیم میلیون خانه جدید ساخته شده که در برابر گرمایش زمین و آب دریاها مقاوم نیستند. ضمن آنکه تنها از سال ۲۰۱۸ تاکنون در انگلیس بیش از چهار هزار مرگ ناشی از تغییر اقلیم رخ داده است.

این کمیته در بیانیه ای تاکید کرد: چنانچه اقدامات بلندمدت برای مقابله با این خطرات به تأخیر افتد، دولت و مردم انگلیس باید هزینه های سنگینتری بپردازند. این کمیته از رهبران کشور خواست تا تلاش خود را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، از جمله ارائه یک برنامه سازگار تقویت کنند.

انگلیس امسال میزبان گفتگوهای جهانی در زمینه آب و هوا و اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل است. علاوه بر این، در نشست اخیر گروه هفت که در "کورن وال" انگلیس برگزار شد، رهبران جهان از جمله «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس از تعیین اقدامات مشخص برای محدود کردن گرمایش زمین به زیر ۲ درجه سانتیگراد کوتاه آمدند.

این در حالی است که در گزارش کمیته تغییرات آب و هوا هشت منطقه در انگلیس برجسته شده است که در آن نیاز به اقدامات فوری از جمله مدیریت خطرات سلامت خاک در برابر سیل و خشکسالی و رسیدگی به خطرات سلامت انسان در مقابل گرمای شدید ضروری ارزیابی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha