۲هزار میلیارد ریال برای بیمارستان نرگسی گچساران هزینه شد

گچساران- ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲ هزار میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز بیمارستان نرگسی گچساران هزینه شد.

حسین کلانتری روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان نرگسی گچساران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی  بیمارستان نرگسی گچساران مرداد ۹۲ در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع آغاز شد.

وی بیان کرد: بیمارستان ۱۴۲ تخت خوابی نرگسی گچساران از سوی اداره کل راه و شهرسازی به صورت موقت به دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تحویل داده شده و در مرحله نصب تجهیزات و شناسایی نقص و ایرادهای احتمالی برای رفع آن و تحویل نهایی است.

کلانتری تصریح کرد: این بیمارستان در ۲ بلوک ۶ و پنج طبقه ساخته شده و در هفته آینده بطور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: بیمارستان نرگسی گچساران دارای بخش های اورژانس با ۲۵ تخت، درمانگاه، "سی سی یو" با چهار تخت، ۶ تخت "آی سی یو"، بستری جراحی، بستری داخلی، زنان، کودکان و جراحی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای این این بیمارستان ظرفیت های تخصصی و فوق تخصصی پیش بینی شده است.

کلانتری با اشاره به ظرفیت های این استان در بخش های مختلف به ویژه بخش بهداشت و درمان گفت: ساخت بیمارستان در تمام شهرستان های استان حرکتی شایسته در راستای ارتقای شاخص های درمانی در کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

وی پیگیری احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی دهدشت با مشارکت تامین اجتماعی، وزارت بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای راه اندازی این بیمارستان انجام داده ایم و هم اکنون در مراحل پایانی هستیم.

کلانتری ساخت بیمارستان لنده را مطلوب و رضایت‌ بخش خواند و گفت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی بهمئی تا پایان نیمه نخست سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: عملیات ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی سی سخت در  زمینی به مساحت چهار هزار و ۷۰۰ متر مربع امسال آغاز شد.

کلانتری تصریح کرد: ۲ هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال در چند سال اخیر برای ساخت بیمارستان های این استان از جمله بیمارستان نرگسی، کلینیک دهدشت، مراکز درمانی، سی تی اسکن ها در این استان هزینه شد.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha