اردبیل قطب تولید و صادرات اسباب‌بازی شد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: این استان با تبدیل تحریم‌ها به فرصت، قطب تولید و صادرات اسباب‌بازی در کشور شده است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز چهاشنبه در بازدید از روند تولید اسباب‌بازی در شرکت میلاد آسیا، اقدامات سرمایه‌گذار این واحد در تولید توپ‌های ورزشی و اسباب‌بازی را قابل تقدیر دانست و این واحد تولیدی را نمونه بارز تبدیل تهدیدهای تحریم به فرصت عنوان کرد.

وی افزود: این واحد با تولید ۱۳۰ نوع اسباب‌بازی فاز اول فعالیت خود را با اشتغال ۶۵ نفر آغاز کرده و برای اولین بار اسباب‌بازی ماشین‌های کنترل‌دار را در کشور تولید می‌کند.

استاندار اردبیل اظهارکرد: با توجه به تحریم‌ها علیه کشور واردات اسباب‌بازی به کشور ممنوع شده بود و این واحد با تولید اسباب‌بازی به عنوان اولین واحد در سطح کشور، تولیدات خود را به ۲ کشور دیگر نیز انجام می‌دهد.

به گفته بهنامجو ، تولید لوازم اسکیت از دیگر تولیدات این واحد است که به داخل و خارج از کشور عرضه می‌شود.

صفا مهدی‌زاده، سرمایه‌گذار واحد تولیدی میلاد آسیا نیز در خصوص فعالیت این واحد گفت: با ممانعت از واردات اسباب‌بازی که بیشتر از کشور چین انجام می‌شد، اقدامات لازم برای تامین مواد اولیه و تولید اسباب‌بازی را در استان آغاز کردیم.

وی بیان کرد: ۱۳۰ آیتم اسباب‌بازی در این واحد تولید می‌شود که ۶۵ مورد آن صادراتی است.

مهدی‌زاده اظهارکرد: در حال حاضر تولیدات اسباب‌بازی از این واحد به ۲ کشور عراق و ترکیه صادر می‌شود و در آینده صادرات به حوزه خلیج‌فارس و قفقاز نیز انجام خواهد شد.

وی میزان اشتغال این واحد را  ۶۵ نفر عنوان کرد و از افزایش تعداد اشتغال‌زایی تا آخر امسال به  ۲۰۰ نفر خبرداد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha