۱۰ هزار هکتار از منابع طبیعی فارس در آتش سوخت

شیراز-ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۱۷ مورد آتش سوزی در استان رخ داده که براساس نقشه‌های دقیق هوایی ۱۰ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان در آتش سوخته و نابود شده است.

به گزارش ایرنا،عبدالحسن صمدنژاد چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال ۱۴۰۰ ،افزود: وضعیت آتش سوزی منابع طبیعی در ۲ سال اخیر در سطح استان فارس بسیار نگران کننده است.
وی ادامه داد: اگر تصمیم درستی برای حفاظت از منابع طبیعی و طبیعت استان فارس اتخاذ نشود تا چند سال آینده چیزی از محیط زیست فارس باقی نخواهد ماند.
وی اضافه کرد: در حوزه تجهیزات،نیروی انسانی ماشین آلات و اعتبارات مورد نیاز تامین آب و غذای نیروهای امدادی اداره کل منابع طبیعی فارس نیازمند یاری است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اظهار داشت: استان فارس در خصوص آتش سوزی منابع طبیعی به ۲۷۴ بلوک بحرانی تقسیم بندی شده که در هر یک از این مناطق حداقل به یک نیروی انسانی و موتورسیکلت نیاز است که بصورت مستمر گشت زنی کند در صورتی که اکنون کمترین امکانات در اختیار منابع طبیعی فارس نیست.
وی بابیان اینکه نیروهای منابع طبیعی و دوستداران محیط زیست با به خطر انداختن جان خود از این میراث طبیعی حفاظت می کنند،گفت:شب گذشته یکی از نیروهای منابع طبیعی فارس حین خاموش کردن آتش به دلیل محاصره دود بی هوش شد و نیروهای دیگر اتفاقی او را پیدا کردند و از مرگ حتمی نجات دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha