۴هزار و۳۵۰ دستگاه تلفن همراه به دانش‌آموازن چهارمحال و بختیاری اهدا شد

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای برقراری عدالت آموزشی و دسترسی دانش‌آموزان به آموزش‌های مجازی، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار هزار و ۳۵۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند و تبلت به دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان اهدا شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان، فرحناز قائدامینی با اعلام این خبر افزود : در این مدت ۲ هزار دانش‌آموز استان به بانک‌های استان معرفی شدند که در مجموع بیش از ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات خرید گوشی هوشمند و تبلت دریافت کردند.

وی از همکاری ارگان‌ها و نهادهایی حمایتی همچون بهزیستی، کمیته امداد امام(ره)، مؤسسات خیریه آموزشی و خیران برای همیاری و همکاری در تهیه ابزارهای هوشمند برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار استان تقدیر کرد و گفت: ۲۸ دستگاه تلویزیون، چهار دستگاه لپ‌تاپ و تعدادی دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون نیز به دانش‌آموزان کم‌برخوردار در نواحی مختلف استان اهدا شد.

وی همچنین با قدردانی از ایثار و فداکاری معلمان و مدیران در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: این مشارکت والدین، معلمان و مدیران برای ادامه چرخه تعلیم و تربیت در تاریخ آموزش و پرورش بی نظیر و توصیف‌ناپذیر است.

قائدامینی با اشاره به اقدام مهم وزارت آموزش و پرورش در ایجاد شبکه شاد، بیان کرد:چهارمحال‌ و بختیاری در خصوص حضور دانش‌آموزان در شبکه شاد عملکرد خوبی داشت، به‌ طوری‌که ۱۶۴ هزار و ۲۶۷ نفر از دانش‌آموزان که۷۷ درصد از دانش‌آموزان استان را شامل می‌شوند در شبکه شاد فعالیت آموزشی و پرورشی دارند.

وی افزود: ۲۳ درصد از دانش‌آموزان هم در مناطق روستایی و عشایری فاقد زیرساخت‌های لازم برای آموزش‌مجازی حضور دارند که برای آنها آموزش بصورت حضوری ارائه شد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۲ خردادماه جاری ۱۳۲ هزار و ۵۱۳ مورد مراجعه مشکوک به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری وجود داشته که از این تعداد ۴۶ هزار و ۵۲۷ نفر مثبت بوده‌اند.
بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سه شهرستان کوهرنگ، خانمیرزا و بن در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی (خطر زیاد) شیوع کرونا قرار دارد.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۲۱۳هزار دانش آموز در ۱۰ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha