مدیریت پسماند در کشور مغفول مانده است

تهران - ایرنا - مشاور رییس سازمان محیط‌زیست در امور زنان و جوانان با تأکید بر لزوم توجه به بحث مدیریت پسماند در کشور گفت: امروز در دنیا از پسماندها برای رونق اقتصادی استفاده می‌کنند اما در ایران این بخش مغفول مانده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، سیده مریم محمدی در بازدید از نمایشگاه جشنواره مدیریت پسماند در دانشگاه الزهرا (س) افزود: امروزه دنیا در حال حرکت به سمتی است که پسماند را به سرمایه و بازار پسماند را به جذب نیروی کار با هدف رونق اقتصادی تبدیل کند اما متاسفانه این موضوع در کشور ما مغفول مانده است که امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی زمینه‌ساز مدیریت پسماندها در راستای جذب سرمایه، انرژی و بازچرخانی در تولید شود.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر نمایشگاه برگزار شده بسیار وزین، خلاقانه و هنرمندانه است، گفت: از ریاست و معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا (س) برای توجه به موضوع پسماند و برگزاری این جشنواره بسیار سپاسگزاریم.

مشاور رییس سازمان محیط زیست در امور زنان و جوانان ادامه داد: موضوع پسماند موضوعی است که باید در اولویت کاری دانشگاه‌ها، بخش‌های فرهنگی و آموزشی قرار گیرد. علاوه بر آن، دانشجویان نیز در هر رشته‌ای که فعالیت می‌کنند، باید دغدغه مندی و حس مسئولیت اجتماعی نسبت به موضوعات زیست محیطی بخصوص پسماند داشته باشند. امیدواریم برگزاری این نمایشگاه‌ها و تبدیل پسماند به آثار هنری از سوی دانشگاه‌ها ادامه پیدا کند.

نمایشگاه دومین جشنواره مدیریت پسماند به مناسبت هفته محیط زیست (‌۱۸ تا ۲۳ خرداد )، با بیش از ۱۳۰ اثر با هدف بالا بردن توجه و حساسیت جامعه به مقوله پسماند، ترغیب به ساماندهی و جداسازی پسماند از مبدا، تشویق سازمان‌های مردمی در جهت بهره‌وری از پسماندهای قابل استفاده و طرح بیش از پیش موضوع بسیج امکانات برای بازیافت حداکثری از پسماند در نگارخانه دانشکده هنر دانشگاه الزهرا برپا شد و تا فردا ۲۷ خرداد ماه ادامه دارد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha