ظرفیت تولید شمش فولاد استان اردبیل ۲ برابر افزایش می‌یابد

اردبیل-ایرنا_ استاندار اردبیل گفت:چهار واحد تولید شمش فولاد در استان فعال است که این واحدها در حال افزایش ظرفیت تولید تا سقف۲ برابر هستند.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جریان بازدید از واحدهای تولیدی اردبیل تصریح کرد: اکنون ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد در استان تولید می‌شود و با اقدامات توسعه‌ای که از سال گذشته شروع شده این میزان تولیدات تا سال آینده به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد.
وی در بازدید از واحد آرتام سوله گفت: این واحد ۵۰ هزار تن شمش در سال تولید می‌کند که با توسعه فاز فعالیت خود میزان تولید را تا چهار ماه آینده به ۱۲۰ هزارتن و تا پایان سال به ۱۷۰ هزار تن افزایش می‌دهد.
استاندار اردبیل اظهار کرد: ۱۵۰ نفر  در این واحد مشغول کارند که ۱۲۰ نفر هم در فاز دوم به این تعداد افزوده می‌شود.
بهنامجو تامین برق را مشکل این واحد عنوان کرد و از انجام توافقات برای تامین ۱۵ مگاوات برق مورد نیاز این واحد تا هفته آینده خبر داد.
وی در ادامه به بازدید از واحد تولید کارتن از ضایعات محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: این واحد با استفاده از ضایعات محصولات کشاورزی کارتن تولید می کند که فروش محصولات خود را هم به داخل استان و هم خارج از استان و کشور  انجام می‌دهد.
 استاندار اردبیل بیان کرد: همچنین مجموعه زرین شمش ماندگار که تولید شمش های برنجی در شمال غرب را انجام می دهد  در حال حاضر آماده بهره برداری است.
وی اظهار کرد: مشکل این واحد نیز سرمایه در گردش و سرمایه برای توسعه است که همکاری‌های لازم برای تامین ۵۰ درصد  سرمایه مورد نیاز این واحد از محل تسهیلات بانکی انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha