آغاز رقابت‌های ۲ رشته تیمی ایران در هفته نخست بازی‌ها

تهران- ایرنا- والیبال و بسکتبال که برای نخستین بار همزمان در المپیک توکیو حضور دارند، در روزهای دوم و سوم مردادماه به مصاف حریفان می‌روند. در این بین بسکتبال رکودار نخستین حضور رشته تیمی ایران در المپیک است.

به گزارش ایرنا،  سی و دومین دوره بازی‌های المپیک از اول مردادماه آغاز می‌شود و بر اساس زمانبندی اعلام شده شاگردان ولادیمیر رومانوویچ اَلِکنو سرمربی تیم ملی والیبال در دومین روز از آغاز بازی به مصاف لهستان می‌رود. این دیدار ساعت ۱۹:۴۰ به وقت محلی برگزار خواهد شد.

والیبال سومین رشته تیمی بعد از بسکتبال و فوتبال که برای نخستین بار توانست سهمیه المپیک را در ریو ۲۰۱۶ کسب و دومین حضورش را در توکیو تجربه کند، ساعت ۹ صبح چهارم مردادماه و در دومین دیدار به مصاف تیم ونزوئلا می‌رود.

بلندقامتان که در گروه نخست قرار دارند در سومین دیدار و در ساعت ۹ صبح به وقت محلی مقابل کانادا به میدان می‌روند و ساعت ۱۹:۴۰ هشت مرداد برابر ایتالیا صف آرایی می‌کنند.

تیم ملی والیبال ساعت ۱۹:۴۰ دقیقه ۱۰ مرداد و در پنجمین دیدار از  مرحله مقدماتی مقابل میزبان بازی‌ها حاضر می‌شود. مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها ۱۲ مردادماه ساعت ۹ صبح و مرحله نیمه نهایی در روز ۱۴ مرداد ساعت ۱۳ به وقت محلی برگزار خواهد شد.

فینال رقابت‌های والیبال هم ۱۶ مردادماه ساعت ۲۳:۴۵ برگزار می‌شود.

بسکتبال که رکورددار نخستین حضور رشته تیمی ایران در ادوار المپیک است و طی این ۱۷ دوره بازی‌ها سابقه سه بار حضور در ۱۹۴۸ لندن، ۲۰۰۸ پکن و امروز در توکیو را دارد رقابت‌های خود را از سوم مردادماه آغاز می‌کند و تا ۱۶ مرداد ادامه دارد.

سوم مرداد نخستین دیدار ایران برابر برنده تورنمنت انتخابی کانادا (که هنوز مشخص نشده)  ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی

۶ مرداد دومین دیدار برابر تیم ملی آمریکا ساعت ۱۳:۴۰دقیقه

۱۲ مرداد سومین دیدار برابر فرانسه ساعت ۱۰

۱۴ مرداد مرحله نیمه نهایی ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه

۱۶ مرداد دیدارهای رده‌بندی و فینال ساعت ۱۳:۳۰ و ۲۲:۳۰

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha