جنگل های کوه حاتم بهمئی همچنان در آتش می سوزد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جنگل‌ها و مراتع کوه حاتم در شهرستان بهمئی این استان که روز دوشنبه دچار حریق شده بود همچنان در آتش می سوزد.

محمد محمدی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل های کوه حاتم در مرز این استان با خوزستان از ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه روز دوشنبه ۲۴ خرداد شروع شده است و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: بلافاصله پس از دریافت گزارش این آتش سوزی نیروهای امدادی و ستادی برای مهار این آتش سوزی به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین کوه حاتم مرز مشترک شهرستان های لنده و بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد است که آتش سوزی در حوزه لنده تقریبا کنترل شده است. 

محمدی ادامه داد: یک فروند بالگرد بعداز ظهر روز گذشته، برای مهار آتش سوزی به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: هم اینک نیز بالگرد در حال پرواز به سوی بهمئی است و با پیگیری هایی که انجام شده، ظهرامروز یک فروند بالگرد دیگر برای آب پاشی نقاط آتش سوزی می رسد.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در حوزه بهمئی نیز با تلاش ها و پیگیری ها امید است آتش سوزی تا امشب تا حدودی کنترل شود. 

شهرستان بهمئی با جمعیتی حدود ۳۸ هزار نفر به مرکزیت شهر لیکک در فاصله ۳۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است. 

کهگیلویه وبویراحمد با توجه به موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه‌ای که افزون بر ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه‌های دارویی کشور را در خود جای داده است. 

هم اینک هفت منطقه حفاظت شده با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵هکتار، خامی با وسعت ۲۵هزار و ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با ۲ هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد. 
کهگیلویه وبویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش است. 

این استان همچنین دارای ۹۹۹ هزار و ۱۰۰ هکتار جنگل و ۷۲۳ هزار و ۷۰۰ هکتار مرتع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha