شرکت در انتخابات باعث تعیین سرنوشت کشور در سطح ملی و فراملی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس دادگستری سلسله گفت: شرکت در انتخابات، باعث تعیین و تغییر سرنوشت کشور در سطح ملی و فراملی می‌شود بنابراین همه وظیفه داریم در این رویداد مهم شرکت کنیم.

سید احمد موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر خواهان امنیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود در سطح ملی و فراملی هستیم باید حضور حداکثری و پرشوری را در انتخابات داشته .باشیم و معیارهایی که مقام معظم رهبری فرموده اند جهت انتخاب نماینده اصلح بررسی کنیم

وی افزود: تمامی ارکان دخیل در انتخابات باید با عمل به قانون و اجرای صحیح آن، زمینه مشارکت حداکثری و افزایش میزان اعتماد مردم به فرآیند انتخابات را فراهم کنند.

موسوی درخصوص تخلفات انتخاباتی عنوان کرد: حسب روال گذشته دستورالعمل هایی از جانب رییس دادگستری استان و قوه قضاییه مبنی بر فعالیت ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی صادر و این ستاد به همراه کمیته های زیرمجموعه آن را شهرستان تشکیل شده است.

وی افزود: هدف از تشکیل این ستاد و کمیته های آن، رصد فضای مجازی، ادارات، کارمندان، کاندیداها و طرفداران آنها است تا از هرگونه جرم و تخلف احتمالی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در این راستا جلسات متعدد با حضور فرماندار، روسای ادارات و ضابطین خاص و عام برگزار و موارد قانونی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به متولیان برگزاری این امر یادآوری شد که تاکنون گزارش خاص و مهمی درخصوص تخلف و حاشیه سازی ارائه نشده است.

رئیس دادگستری سلسله با بیان اینکه در چند مورد جزیی تذکرات لازم داده شد تصریح کرد: دادستان نیز به عنوان مسئول کمیته رصد فضای مجازی، رسانه های رسمی، غیررسمی و فعالان فضای مجازی را تفهیم کرده است تا از هرگونه حاشیه سازی در روال برگزاری انتخابات جلوگیری شود.

موسوی گفت: همه باید برای عمل به تکلیف خود به صورت پرشور و گسترده در انتخابات شرکت کنیم تا نقش خود را در تداوم و شتاب بخشی به روند توسعه و پیشرفت کشور ایفا نماییم.

۱۱۴ شعبه برای جمع آوری آرای مردم شهرستان سلسله در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش بینی شده است و انتخابات شوراها در ۱۳۶ روستای آن برگزار می گردد.

شورای شهر فیروزآباد و الشتر هریک پنج کرسی دارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد جاری همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha