۲۲۳ شعبه اخذ رای مهیای حماسه آفرینی شهروندان جنوب استان مرکزی

خمین - ایرنا - ۲۲۳ شعبه اخذ رای در شهرستان‌های خمین، محلات و دلیجان آماده حماسه سازی مردم جنوب استان مرکزی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه جاری است.

دست اندرکاران برگزاری انتخابات در شهرستان‌های جنوبی استان مرکزی از ماه‌ها قبل با تشکیل ستاد انتخابات برای انجام ازمون سیاسی ۱۴۰۰ خود را آماده کرده‌اند و نامزدهای انتخاباتی نیز با آرایش سیاسی متنوع در گردونه تبلیغات انتخاباتی با ارایه برنامه‌ها و دیدگاه‌هایشان خود را به رای دهندگان عرضه کرده‌اند و اکنون با سوت پایان تبلیغات ، نوبت مردم است که در سایه بصیرت و آگاهی به پای صندوق‌های رای بیایند و سهم خود را در سازندگی و سرنوشت آتی کشور ادا کنند.

 فرماندار خمین با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در این شهرستان به‌منظور حفظ سلامت رای دهندگان و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شعب اخذ رای گفت: ۱۱۷ شعبه اخذ رای شامل ۶۳ شعبه شهری و ۵۴ شعبه روستایی برای انتخابات ۲۸ خرداد ماه جاری در این شهرستان پیش بینی شده است.
«احمد طهرانی» افزود: ۷۰ شعبه اخذ رای در زادگاه امام راحل برای این دوره از انتخابات ثابت و ۴۷ شعبه سیار است و تعدد شعب سیار بیشتر برای جلوگیری از ازدحام و پیشگیری از ویروس کرونا است. 
وی تصریح کرد: سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهرهای قورچی باشی و خمین و ۱۰۲ روستا از توابع این شهرستان برگزار می‌شود.
طهرانی تاکید کرد: به‌منظور جلوگیری از اتمام تعرفه‌های رای، ۹۰ هزار تعرفه معادل۱۰ درصد بیشتر از جمعیت واجدین شرایط رای دادن در این شهرستان پیش‌بینی شده است.
فرماندار خمین افزود:  سه هزار نفر بازرس، اعضای ستادی، کاربران صندوق اخذ رای و امنیتی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را در این شهرستان بر عهده دارند.
 طهرانی ادامه داد: بستر برگزاری انتخابات سالم و پرشکوه در زادگاه امام راحل فراهم است و مردم خمین با حضور گسترده در این دوره از انتخابات برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت می‌کنند.

۲۲۳ شعبه اخذ رای مهیای حماسه آفرینی شهروندان جنوب استان مرکزی

 ۵۸ شعبه اخذ رای در دلیجان میزبان واجدان شرایط انتخابات

فرماندار دلیجان شمار شعب اخذ رای در این شهرستان را برای انتخابات ۲۸ خردادماه جاری ۵۸ شعبه بیان کرد و افزود: ۱۰ فقره از این شعب سیار و پنج شعبه ثابتدر مناطق روستایی این شهرستان  برای جمع آوری آرای پیش‌بینی شده است.
«وحید براتی‌زاده» گفت: ۳۶ شعبه اخذ رای دلیجان نیز به صورت ثابت در و سه شعبه سیار در مناطق شهری دلیجان تدارک شده و علاوه بر آن  چهار شعبه ثابت در شهر نراق  روز رای گیری میزبان واجدان شرایط است.
وی بیان کرد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب سیار روستایی از خودروهای سنگینی که امکان فاصله گذاری اجتماعی در آنها وجود دارد، استفاده می شود.
فرماندار دلیجان گفت: شعب اخذ رای در این شهرستان از سوی کارشناسان بهداشت مورد بازدید مستمر قرار می‌گیرد تا پروتکل‌های بهداشتی به ‌ور کامل برای مقابله با شیوع کرونا رعایت شود.

۲۲۳ شعبه اخذ رای مهیای حماسه آفرینی شهروندان جنوب استان مرکزی

یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در محلات دست‌اندرکار برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

فرماندار شهرستان محلات گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ نفر نفر در این شهرستان ۲۸ خردادماه امسال دست اندرکار برگزاری انتخابات هستند و با رعایت کامل قانون و مسایل بهداشتی همراه با مردم در ثبت حماسه ملی تلاش دارند.

«محمدرضا ناظری» افزود:  ۴۸ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا دراین شهرستان تدارک شده که ۳۷ شعبه  در مناطق شهری و ۱۱ شعبه در روستاهای محلات دایر خواهد بود.

وی توضیح داد: ۲۹ شعبه اخذ رای در شهر محلات پیش‌بینی شده و سایر شعب به‌صورت ثابت و سیار در نیم ور مستقر می‌شود.
فرماندار محلات بیان کرد: ا۳۹ شعبه اخذ رای محلات در این دوره از انتخابات ثابت و ۹ شعبه سیار است که ۳۶ شعبه ثابت در شهر و سه شعبه ثابت در مناطق روستایی این شهرستان مستقر خواهند بود و شعبه های سیار شامل یک شعبه شهری و هشت شعبه روستایی می‌شود.
ناظری یادآور شد: شعب اخذ رای محلات به‌دلیل شیوع کرونا و لزوم حفظ سلامتی مردم در این دوره از انتخابات از ۴۶ شعبه به ۴۸شعبه افزایش پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از ابعاد ملی و محلی دارای اهمیت است و حضور گسترده مردم در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و انتخاب افراد اصلح موجب تشکیل شورای قوی و انتخاب مدیریت شهری مقتدر و قوی می‌شود.

شهرستان‌های خمین ، محلات و دلیجان در نوار جنوبی استان مرکزی هستند و در مجموع حدود ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارند.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha