سناتور پاکستانی: در ایران احترام به صندوق رای و خواست ملت وجود دارد

اسلام‌آباد - ایرنا - سیاستمدار ارشد و عضو مجلس سنای پاکستان با تمجید از استقامت و قدرت جامعه ایران به رغم چالش‌های فراوان طی چهاردهه اخیر، گفت: مبنای مشروعیت انقلاب اسلامی احترام به صندق رای و خواسته‌های مردم است که دولت ایران این سنت را همواره برقرار نگه داشته است.

سناتور «مشاهد حسین سید» از حزب مسلم لیگ نواز روز چهارشنبه طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد اظهار داشت: مردم ایران وضعیت بسیار دشواری را پس از پیروزی انقلاب اسلامی تجربه کردند، از تهاجم عراق تا ترور شخصیت‌های مهم نظام، اما هیچ یک از این آنها موجب توقف روند جمهوریت و برگزاری انتخابات در این کشور نشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران این کشور را به یک جامعه قدرتمند تبدیل کرد و مهم‌ترین نکته این است که در ایران احترام به صندوق رای و خواسته‌های ملت وجود دارد.

رئیس کمیسیون امور دفاعی در مجلس سنای پاکستان گفت: ما حادثه شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانشان در ژوئن سال ۱۹۸۱ را به یاد داریم که در زمان رهبری حضرت امام خمینی اتفاق افتاده بود و ایران درگیر جنگ تحمیلی عراق نیز بود. اما امام راحل فرمودند که اولین کاری که نظام جمهوری اسلامی باید آن را در موعد مقرر انجام دهد برگزاری انتخابات است.

وی خاطرنشان ساخت: ملت ایران در آستانه برگزاری دور جدید انتخابات ریاست جمهوری است و بار دیگر ما شاهد احترام این کشور به صندوق رای و خواست مردم هستیم، موضوعی که مرتبط با مبنا و اصول اساسی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

سناتور مشاهد حسین تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایران یک بار دیگر یک تحول عظیم در این کشور رقم می‌زند و ما معتقدیم چه انتخابات مجلس باشد یا ریاست جمهوری، مردم ایران حضور پرشوری خواهند داشت و با حضور در پای صندوق‌های رای خدمتگزار به کشور و ملت را انتخاب خواهند کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

در این دوره انتخابات سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیس الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی و عبدالناصر همتی به رقابت می‌پردازند.

در انتخابات ۱۴۰۰، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱ میلیون ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha