ثبت احوال آماده تحویل شناسنامه شهروندان اصفهانی است

اصفهان - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال اصفهان گفت: ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان در استان تا پایان انتخابات برای تحویل شناسنامه و رفع مشکلات مرتبط با رای دادن فعال هستند.

حسین غفرانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ثبت احوال هفته منتهی به انتخابات به تمامی درخواست‌ها برای  رفع مشکلات شناسنامه‌ای  و تحویل به متقاضیان اقدام می‌کند.

وی اظهار داشت:  ۳۱ اداره ثبت احوال در استان اصفهان و  حدود ۸۰ دفتر پیشخوان آمادگی دارند تا برای تحویل شناسنامه یا صدور المثنی خدمت‌رسانی کنند.

مدیرکل ثبت احوال اصفهان گفت: در سه روز باقیمانده تا پایان انتخابات فقط امور مربوط به انتخابات انجام داده می‌شود و به هیچ وجه برای نام و نام خانوادگی و درخواست جدید مراجعه نشود.

وی با تاکید بر اینکه  مدارک مورد نیاز برای  شرکت در انتخابات شناسنامه و کارت ملی هوشمند است گفت: غیر از شناسنامه با هیچ مدرک دیگری رای گرفته نمی‌شود و  این مهم به‌ویژه در پادگانها ، مراکز بیمارستانی و کسانی که شاید شناسنامه هایشان در دسترس نباشد باید مورد توجه قرار گیرد.

غفرانی یادآور شد: شناسنامه‌های قرمز رنگ سنتی و و قهوه ای رنگ مکانیزه اعتبار دارد و نیازی به مراجعه برای تعویض شناسنامه‌های قرمز رنگ نیست.

وی افزود: شهروندان کارت ملی هوشمند خود را روز رای‌گیری همراه داشته باشند زیرا ثبت شماره ملی زمان‌بر است ولی از طریق بارکُد روی کارت ملی  احراز هویت سریع‌تر صورت می‌گیرد.

مدیرکل ثبت احوال اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۹۷ درصد شامل سه میلیون ۹۸۴ هزار نفر از جامعه هدف چهار میلیون و یکصد هزار نفری در استان درخواست کارت ملی کردند.

وی خاطرنشان کرد: به این منظور تعدادی از کارت‌های ملی هوشمند صادر و یا پیامک تحویل ارسال شده است ولی تاکنون مراجعه نکرده‌اند و تعداد دیگری از درخواست‌ها در حال صدور و در صف انتظار است.

وی با اشاره به آمادگی اداره‌کل ثبت احوال اصفهان برای رفع موانع و فراهم کردن زمینه حضور تمامی شهروندان واجد شرایط در انتخابات تصریح کرد: در سه روز اخیر فعالیت کارکنان ثبت احوال استان از طریق شیفت‌بندی و افزایش امکانات آماده ارائه خدمات به شهروندان در زمینه تحویل شناسنامه و رفع مشکلات احتمالی برای رای گیری است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha