شناسایی اولین موارد جهش یافته ابتلا به ویروس کرونا در میانمار

تهران- ایرنا - وزارت بهداشت و ورزش میانمار از شناسایی اولین موارد جهش یافته ویروس کرونا در پنج شهر این کشور خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روزنامه سنگاپوری « استریت تایمز »، آزمایشگاه های مرکز تحقیق خدمات پزشکی و وزارت دفاع از شناسایی ۱۱ مورد ابتلا به ویروس جهش یافته جدید خبر دادند. یک مورد در یانگون، چهار مورد در دومین شهر بزرگ کشور ماندالای، سه مورد در جنوب ماییک، دو مورد در شمال شرقی تامو و یک مورد در کالای نزدیک مرز میانمار و هند گزارش شده است. 

وزارت بهداشت میانمار در بیانیه ای اعلام کرد: دو نفر از افراد مبتلا با ویروس نوع آلفا و پنج نفر با ویروس جهش یافته نوع دلتا و چهار نفر با نوع جهش یافته کاپا آلوده شدند. یکی از مبتلایان در یانگون نیز از خارج از کشور بازگشته است. 

وزارت بهداشت این کشور به مردم هشدار داد از قوانین و محدودیت ها پیروی کنند زیرا  انواع جهش یافته ویروس کرونا از جمله نوع دلتا و آلفا سرعت بالایی در گسترش دارند و مرگبارترند. 

بر پایه این گزارش در جلسه روز سه شنبه «تت کین وین » وزیر بهداشت میانمار از بخش بهداشت و درمان خواست تا فورا بیمارستان ها و مراکز قرنطینه را آماده کنند و تست های شناسایی بیشتری برای مناطقی که بیشتر به ویروس آلوده شدند و نواحی دوردست ارسال کنند. 

میانمار روز سه شنبه  با ثبت ۲۲۵ مورد ابتلای جدید، موارد کل ابتلا را به ۱۴۶ هزار و ۵۱ نفر رساند که از این تعداد ۳ هزار و ۲۴۸ نفر جان خود را از دست دادند. 

این کشور تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا و سینوفارم تهیه کرده است. 

از اواخر ماه مه پروازهای داخلی در این کشور به حال تعلیق در آمده و ممنوعیت ورود از کشور هند و بنگلادش از ۲۷ آوریل برقرار است. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha