فعالیت بیش از هزار واحد صنفی کهگیلویه و بویراحمد درسامانه تجارت ثبت شد

گچساران - ایرنا -معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:از سال ۱۳۹۸همزمان با شروع جدی شدن فعالیت سامانه هوشمند تجارت در استان تاکنون یکهزار و۵۲۰ واحد صنفی استان در این سامانه ثبت شده است.

امیر تیمور موسویان روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ثبت این تعداد واحد صنفی ۴۴درصد از فعالیت های تجاری کهگیلویه و بویراحمد شفاف سازی شده است.

وی بیان کرد:به منظور شفافیت شبکه توزیع و قابلیت رصد کالاها همه فعالیت های توزیع از زمان ورود به زنجیره تا توزیع بین بنکداران و واحدهای صنفی ثبت می شود.

موسویان تاکید کرد:این سامانه علاوه براینکه موجب شفافیت اطلاعات، تسهیل تجارت و رفع موانع تجارت فعالان اقتصادی می‌شود، مانع از قاچاق کالا و فساد اقتصادی خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین از توزیع چهار هزار و ۹۳۲تن کالای اساسی شامل شکر، روغن و برنج با قیمت تنظیم بازار در استان در سال جاری خبر داد.

وی اظهار داشت: در این مدت یکهزار و۸۸۲ تن شکر،یکهزار و۵۵۰ تن برنج و یکهزار و۵۰۰ تن روغن با نرخ دولتی در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شده است.

وی بیان کرد:این میزان کالا در ۷۰ فروشگاه زنجیره ای و واحدهای صنفی منتخب استان بین مصرف کنندگان توزیع شود.

موسویان عنوان کرد:توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار برای کنترل قیمت کالاهای اساسی در بازارهای کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و همچنان ادامه دارد.

معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره چگونگی اطمینان به رسیدن این محصولات به دست مصرف کنندگان با قیمت مصوب تاکید کرد: فروش کالاهای تنظیم بازار با کارتخوان های ویژه و درج شماره ملی انجام می شود تا زمینه راستی آزمایی برای مسئولان فراهم شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:پارسال نیز ۱۲ هزار و۸۴۰ تن کالای اساسی شامل شکر، روغن، گوشت، مرغ، شکر ،قند و برنج با قیمت تنظیم بازار در استان توزیع شد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha