گرمای ۴۵ درجه و تندباد شدید مهمان آخر هفته گلستانی‌ها

گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به تقویت سامانه کم فشار حرارتی و رسیدن دمای هوای استان به ۴۵ درجه همراه با وزش تندباد شدید در روزهای آخر هفته نسبت به احتمال آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی هشدار داد.

نوربخش داداشی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تقویت جریانات گرم جنوبی، توسعه فعالیت سامانه کم فشار حرارتی و انتقال هوای گرم دمای هوا در بخش های شمالی، شرقی و مرکز، دمای هوای گلستان فردا به ۴۵ درجه خواهد رسید.

وی بیان کرد: وزش باد شدید از عصر امروز چهارشنبه آغاز شده و از فردا شدت خواهد گرفت که در مدت چند ساعت وزش آن احتمال سقوط سازه ها و داربست های تبلیغاتی وجود دارد.

به‌گفته داداشی از عصر پنجشنبه و با تغییر جریانات و شمالی شدن آن و انتقال هوای مرطوب، رشد ابر و وزش باد شدید به خصوص در نواحی ساحلی و نیمه غربی، بارش‌های پراکنده در نواحی کوهپایه ای گلستان اتفاق می افتد.

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: به دلیل افزایش دما، احتمال آتش سوزی مراتع و جنگل ها وجود دارد که باید طی مدت فعالیت این سامانه دستگاه های متولی تمهیدات لازم را برای مقابله با آتش سوزی احتمالی منابع طبیعی و جنگل ها در نظر بگیرند.

وی گفت : در روز جمعه و همزمان با برگزاری انتخابات، دمای هوای گلستان در محدوده ۳۶ تا ۴۰ درجه در نوسان خواهد بود.

استان گلستان دارای ۲۸ مرکز باران سنجی برخط و ۱۴۰ مرکز ایستگاه هواشناسی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha