۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۷
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 84369275
۰ نفر

برچسب‌ها

سند مالکیت ۸۰۰ هزار هکتار اراضی ملی استان اردبیل صادر شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از اخذ سند برای بیش از ۸۰۰ هزار هکتار عرصه‌های ملی این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، محمود قلیزاده روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: مساحت اراضی ملی استان  ۹۷۳ هزار هکتار بوده که برای بیش از ۸۰۰ هزار هکتار از این اراضی تثبت مالکیت انجام شده و سند مالکیت بنام دولت اخذ شده است.

وی اظهارکرد: با اتمام ثبت مالکیت در سال جاری شاهد سنددار شدن تمامی اراضی ملی استان خواهیم بود و در سال جاری جشن انفال در استان را هم برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اضافه کرد: اخذ سند مالکیت اراضی ملی در راستای ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و تحقق سیاست‌های اجرایی سازمان جنگل‌ها صورت گرفته است.

وی گفت: با تثبیت اسناد مالکیت دولت در عرصه‌های ملی زمینه سوء استفاده افراد سودجو و فرصت‌طلب و کسانی که به عرصه‌های منابع طبیعی چشم طمع و تعرض دارند کنترل می‌شود.

قلیزاده بیان کرد: برای تثبیت حاکمیت دولت ،رفع موانع  و حل اختلافات با اداره کل منابع طبیعی و مردم سنددار شدن عرصه‌های منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفته و این اداره کل با همکاری اداره کل ثبت استان در  تمام شهرستان‌ها برای سنددار شدن اراضی و منابع حضور داشته است.

وی از مردم طبیعت‌دوست خواست در صورت مشاهده هرگونه تجاوز و دست‌اندازی به عرصه‌های منابع طبیعی ، قاچاق فرآورده‌های جنگلی و آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان مراتب را به صورت ۲۴ ساعته به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

استان اردبیل یک میلیون و ۵۰ هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان بند و ۶۵ هزار هکتار جنگل دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha