حکمران ایالت سِند پاکستان بر تقویت روابط اقتصادی با ایران تاکید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - حکمران ایالت سِند در جنوب پاکستان با تاکید بر اهمیت موقعیت جغرافیایی این کشور و جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم توسعه بیش از پیش همکاری‌های اقتصادی‌، تجارت و سرمایه گذاری مشترک تاکید کرد.

به‌ گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «عمران اسماعیل» حکمران ایالت سِند و به عنوان نماینده رئیس جمهوری پاکستان میزبان «حسن نوریان» سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در شهر «کراچی» مرکز این ایالت مذکور بود در این دیدار  طرفین آخرین تحولات مربوط به روابط دو کشور دوست و همسایه را بررسی کردند.

عمران‌ اسماعیل گفت: ایران و پاکستان دو کشور مسلمان و همسایه از نظر جغرافیایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

وی بر لزوم تقویت سطح فعلی مناسبات دوجانبه تجاری، سرمایه گذاری و ارتقای همکاری‌ های اقتصادی بین ایران و پاکستان تأکید کرد.

این مقام ارشد ایالتی در پاکستان خواستار افزایش تعاملات اجتماعی و فرهنگی با ایران شدو افزود: فرصت‌های بسیاری برای دو همسایه برای تقویت بخش سرمایه گذاری وجود دارد.

سرکنسول جدید کشورمان در کراچی نیز  در این جلسه تاکید کرد: روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با پاکستان نتیجه مثبت احترام متقابل بوده و اراده رهبران دو کشور توسعه مناسبات کنونی است

نوریان افزود: در بازدید اخیر از بند چابهار پیشنهاداتی از جمله برقراری مسیر حمل و نقل دریایی مسافر و برخی طرح های اقتصادی مشترک دریافت کرده و امیدواریم با تبادل هیات‌های کارشناسی و تجاری میان ایران و پاکستان در راستای عملیاتی کردن این طرح ها اقدامات سازنده مشترک به عمل آید.

گفتنی است، «حسن نوریان» سرکنسول ایران که پیش‌تر ریاست اداره گذرنامه وزارت امور خارجه و سرکنسولگری ایران در حیدرآباد هند را برعهده داشته است، هفته جاری فعالیت رسمی خود در شهر بندری کراچی را آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha