ساوجبلاغ در برگزاری آزمون‌های کشاورزی در  کشور پیشرو است

کرج- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که این شهرستان در برگزاری آموزش های ترویج کشاورزی و دامی به صورت برخط (آنلاین ) در سطح کشور پیشرو شناخته شده است.

علی‌اکبر الماسی نوکیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در راستای اجرای طرح ترویج آموزش و ارتقای مهارت تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ برای بیش از یک هزار و ۱۳۰ بهره بردار، از نیمه دوم  اردیبشهت ماه لغایت نیمه  اول خرداد ماه جاری، ۱۶ دوره آموزشی -مهارتی آنلاین برگزار شده است.

وی  میزان شرکت بهره برداران در  این دوره های آموزشی را  ۲ هزارو ۵۲۰ نفر در روز اعلام کرد.

 الماسی نوکیانی اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان ساوجبلاغ در زمینه پرورش زنبور عسل و تولید فرآورده های آن و همچنین سطح کشت و تولید گل محمدی، در سطح استان دارای رتبه نخست می‌باشد، از مجموع آموزش‌های صورت گرفته، ۲ دوره ویژه با بالاترین تعداد افراد شرکت کننده به این مباحث تعلق گرفته است.

وی همچنین افزود: از مجموع آموزش‌های مهارت کشاورزی برگزار شده در سطح استان البرز، طی سه ماهه نخست سال جاری، شهرستان ساوجبلاغ با حدود ۸۰ درصد آموزش های مهارتی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و دامپروی از جمله مدیریت باغات، زراعت، دام سبک و سنگین، گیاهان دارویی، محصولات گلخانه ای، ‏بیماریهای دام و طیور، زنبورعسل، قارچ خوراکی و غیره، رتبه نخست را در بین شهرستانهای استان  به خود اختصاص داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha