۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۴
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 84369236
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تعالی شور و شعور سیاسی نخستین انتخاب در جوار مرد میدان

کرمان - ایرنا - تعالی شور و شوق شرکت در انتخاب سرنوشت و رشد شعور سیاسی در جوانانی که ۲۸ خرداد سال جاری می‌توانند برای نخستین مرتبه در تعیین سرنوشت خود نقش مهمی ایفا کنند در جوار مزار مرد میدان با همایش به نام رای اولی‌ها شکوفا شد.

به گزارش ایرنا، جوانان رای اولی کرمانی در انتخابات ۱۴۰۰ به عنوان مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور به منظور اعلام آمادگی خود برای شرکت در کارزار مهم انتخابات با حضور بر مزار مرد میدان، آمادگی خود را برای حضور در کارزار و میدان انتخابات اعلام کردند.

مشارکت در انتخابات و حماسه حضور در زندگی نوجوانانی که تازه به بلوغ سیاسی رسیده اند فصلی نو از تجربه تاثیرگذاری است و حضورشان در حماسه ای سیاسی بی شک در افزایش شور فضای انتخابات مؤثر خواهد بود.

بر اساس قانون انتخابات افراد ۱۸ سال به بالا می توانند در انتخابات شرکت کنند و این بار نیز به لطف خدا جوانان این آب و خاک همچون روزگار قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و صدها صحنه دفاع از آب و خاک، پای صندوق های اخذ رای در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور پیدا خواهند کرد و حماسه ای دیگر را به نمایش خواهند گذاشت.

تعالی شور و شعور سیاسی نخستین انتخاب در جوار مرد میدان

۴۲ هزار رای اولی استان کرمان آماده شرکت در انتخابات هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از آمادگی ۴۲ هزار رای اولی این استان برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این افراد برای نخستین مرتبه می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت خود داشته باشند.

احمد اسکندری نسب افزود: سرنوشت، توسعه، عمران و آبادی هر کشوری وابسته به نیروی انسانی آن کشور است.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت شرکت در انتخابات اظهار داشت: باید به شهیدان بگوییم شما برای دفاع از کشور جان خود را فدا کردید و امروز ما برای سربلندی کشور پای صندوق های رای حاضر می شویم.

اسکندری نسب ادامه داد: آنچه به دفاع مقدس و فرماندهان شور و نشاط می داد، حضور جوانان و نوجوانان بود و امروزه شما رای اولی ها همان نقش را با شرکت در انتخابات بر عهده دارید و آن را با تاسی به شهدا به خوبی ایفا خواهید کرد.

این مسئول تصریح کرد: رای و حضور ما در انتخابات می تواند مشت محکمی به دهان دشمن باشد، دشمنی که تمام تلاش خود را به کار گرفته و در تمام سال ها نیز همینگونه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۲ هزار رای اولی در استان کرمان می توانند نقش تعیین کننده ای در انتخاب سرنوشت کشور داشته باشند و این روز مهم در خاطرات یادگار و ماندگارشان به جای خواهد ماند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه حضور رای اولی ها موجب ایجاد شور و نشاط در کشور می شود، تاکید کرد: در وهله نخست باید بدانیم که شما با حضو خود می توانید نقش آفرینی کنید و همه ما می دانیم که باید به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک بگوییم و بار دیگر حماسه ای نو برپا کنیم.

همایش رای اولی های کرمان با حضور جمعی از روسا اعضای تشکل های دانش آموزی اتحادیه انجمن های اسلامی، بسیج دانش آموزی، هلال احمر و دانش آموزان رای اولی در گلزار شهدای این شهر و در جوار مزار سردار دل‌ها برگزار شد.

انتخابات ششمین شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری روز ۲۸خرداد بطور هزمان در کشور برگزار می شود.

تعالی شور و شعور سیاسی نخستین انتخاب در جوار مرد میدان

رای اولی‌ها با حضور حداکثری در انتخابات دشمن را ناامید کنند

رئیس بسیج دانش آموزی کشور با اشاره به اهمیت حضور رای اولی ها در انتخابات گفت: رای اولی ها و نوجوانان گام دوم انقلاب با تجدید میثاق با شهدا همانند شهیدان پای نظام و انقلاب باشند و با حضور حداکثری خود پای صندوق های اخذ رای دشمن را ناامید کنند.

مجتبی باستان با اشاره به نقش تعیین کننده رای اولی ها در انتخابات  اظهار کرد: در سند تحول آموزش و پرورش به جوانان اهمیت ویژه ای داده شده همچنین در بیانیه گام دوم انقلاب بیش از ۴۰ بار به جوانان و بیش از سه بار به نوجوان اشاره شده است و مقام معظم رهبری نقش های بسیار متعالی در این بیانیه مطرح کرده اند.

وی افزود: امیدواریم که رای اولی های عزیز که امروز با شهدا و سردار دلها تجدید میثاق کردند همانند حاج قاسم و شهدا پای کار و مرد میدان باشند.

باستان خطاب به دانش آموزان رای اولی تاکید کرد: دشمن نمی خواهد ما آسایش داشته باشیم و می خواهد مسائل و مشکلات کشور را پر رنگ نشان دهد و تنها راه برون رفت را برجام معرفی کند ومی خواهد بین جامعه ما شکاف افتد و کسی رای ندهد.

وی یادآور شد: برای اینکه حرکت ما تیر سهمگینی بر استکبار باشد هم خود و هم دوستان و خانواده مان را برای رای دادن دعوت می کنیم تا بگوییم ایران حریم دارد و حرم می ماند.

تعالی شور و شعور سیاسی نخستین انتخاب در جوار مرد میدان

حضور حداکثری  در انتخابات دفاع از حرم انقلاب است

قائم مقام سازمان دانش آموزی در این آیین گفت: ما مطمئن هستیم با حضور پرشور مردم و رای اولی ها صفحه زرین دیگری در دفتر انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد.

اسماعیل بحری زاده افزود: در وصیت نامه سردار سلیمانی آمده است جمهوری اسلامی یک حرم است و اگر این حرم بماند سایر حرم ها می ماند و اگر این حرم از بین برود دیگر هیچ حرمی باقی نخواهد ماند.

این مسئول تصریح کرد: روز جمعه روز دفاع از حرم جمهوری اسلامی و انقلاب است و با هر رای تیر زهرآلودی را به سمت دشمن شلیک می شود و سهم خود را به شهدا ادا خواهیم کرد، آنها با جان دادن و ما با رای دادن باعث سرافرازی کشورمان خواهیم شد.

وی اظهار امیدواری کرد که شاهد حضور آحاد ملت عزیز ایران به ویژه رای اولی های عزیز در چهار تشکل رسمی بسیج، هلال احمر، اتحادیه انجمن های اسلامی و سازمان دانش آموزی در پای صندوق های رای باشیم و از همه آنها دعوت می کنم تا با آگاهی پای صندوق ها حضور پیدا کنند.

رای اولی ها از این پس در سرنوشت کشور خود سهیم اند

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی در این مراسم با اشاره به اهمیت کرمان به دلیل مزار سردار سلیمانی گفت: حاج قاسم برای ما مظهر مقاومت و همبستگی است بزرگواری که با اقداماتش در کل کشور تحول ایجاد کرد.

حسین تاریخی افزود: در آستانه انتخابات فرصت جدیدی آغاز شده است تا با تغییر در دولتمردان نور جدیدی به کشور بتابد، تغییر همواره به همراه انتخابات مثبت است، انتخابی که می تواند کاستی های گذشته را حل کند در کنار آن دانش آموزان رای اولی هم می توانند سرنوشت آینده خود ر ا تعیین کنند.

این مسئول بیان کرد: حضور دانش آموزان رای اولی گاهی بسیار پر رنگ تر و مفید تر است و امیدواریم با اتفاقی که می افتند و با انتخابشان آینده ای درخشان تر را به ارمغان آورند.

تاریخی تاکید کرد: از همه مردم دعوت می کنیم تا ۲۸ خرداد رای دهند، دعوت ویژه از رای اولی ها و همچنین دانش آموزانی که حق رای ندارند تا به همراه خانواده پای صندوق های رای حاضر شوند و خانواده و دوستان را به شرکت در انتخابات دعوت کنند.

آیین حماسه حضور دانش‌آموزان آینده‌ساز با حضور مسئولان کشوری در جوار مرقد مطهر شهید سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان کرمانی رای اولی با عطرافشانی قبور شهدا با آرمان های انقلاب و شهدا تجدید میثاق کردند و چند روز قبل از برگزاری انتخابات نخستین حماسه حضور خود در پای صندوق‌های رای را جشن گرفتند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه هفته جاری ۲۸خردادماه در سراسر کشور برگزار می شود و  حضور پرشور رای اولی ها می تواند در این انتخابات سرنوشت ساز در انتخابات افراد اصلح  در پارلمان محلی شوراها تا نهاد ریاست جمهوری موثر باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha