چهار مرد و یک زن قربانی ویروس کرونا در هرمزگان شدند

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار مرد و یک زن مبتلا به ویروس کرونا با وجود تلاش بسیار پزشکان ، جان خود را از دست دادند.

دکتر فاطمه نوروزیان سه شنبه شب با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: فوتی های شبانه روز گذشته با میانگین سنی ۳۷ تا ۸۳ سال از شهرستان های بندرعباس، سیریک، بشاگرد و میناب بودند و با احتساب این فوتی ها، مجموع قربانیان کرونا در هرمزگان به یک هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی شمار بستری های کرونا در هرمزگان در شبانه روز گذشته، خاطرنشان کرد: در مدت زمان ذکر شده ، ۱۹۶ نفر مبتلای جدید در بیمارستان های استان بستری شدند و مجموع بستری ها به ۶۶۶ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: از مجموع بستری ها، ۱۰۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۰ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به نگرانی های مردم در خصوص واکسن کرونا و ناقل بودن افراد واکسینه شده، گفت: این افراد ناقل کرونا نبوده و نیازی به قرنطینه آنها در منزل وجود ندارد و آنها به راحتی می توانند پس از واکسیناسیون در محل کار و در میان افراد خانواده حاضر شوند.

نوروزیان تهویه مناسب در خانه و محیط‌های سربسته، استفاده از ماسک، رعایت فاصله دومتری، شرکت نکردن در تجمع ها و شستشوی مرتب دست‌ها را از مهمترین عوامل پیشگیری از ابتلای به کرونا عنوان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha