عبور نرخ قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۶۰۰ هزار نفر

تهران- ایرنا- با توجه به داده‌های دانشگاه جان هاپکینز، تعداد آمریکایی‌هایی که به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند از مرز ۶۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از "بی بی‌سی"، این بیشترین آمار قربانیان کرونای یک کشور در جهان است. آمریکا همچنین با ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا، رکورد دار ابتلا به این بیماری همه گیر در جهان است.  
افزایش قربانیان کرونا در آمریکا در حالی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد طرح دولت بایدن برای واکسینه کردن ۷۰ درصد از جمعیت بزرگ سال این کشور تا ماه آینده (۴ جولای) شکست خواهد خورد.  
طبق داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، تاکنون حدود ۱۵۲ میلیون آمریکایی (۵۲ درصد) حداقل یک بار واکسن زده‌اند. تقریبا ۴۳ درصد یا ۱۴۴ میلیون آمریکایی کاملا واکسینه شده‌اند.  
پس از آمریکا، برزیل و هند دارای بیشترین قربانیان کرونا هستند. در برزیل تاکنون ۴۸۸ هزار نفر و در هند ۳۷۷ هزار نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.  
با این حال خودداری تعداد زیادی از جمعیت آمریکا از تزریق واکسن باعث نگرانی مقامات این کشور شده است. مقامات در ایالت‌های مختلف آمریکا پاداش‌های مختلفی به صورت قرعه کشی برای افرادی که خود را واکسینه می‌کنند در نظر گرفته‌اند. این پاداش‌ها از جایزه یک میلیون دلاری تا اسلحه و مواد مخدر (ماری جوانا) را شامل می‌شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha