انتخابات فرصتی برای تغییر مسیر مدیریت کشور است

گنبدکاووس - ایرنا - وزیر پیشین امور خارجه جمهوری اسلامی بامهم دانستن انتخابات و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت گفت که این رویداد مهم سیاسی فرصتی برای تغییر ریل‌ و مسیر امور کشورداری و مدیریت است که مردم باید باحضور گسترده و انتخاب اصلح از این فرصت استفاده کنند.

منوچهر متکی شامگاه سه‌شنبه در جمع مردم اهل سنت (ترکمن) و برخی اقوام گنبدکاووس در حمایت از حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی اظهار داشت: انتخابات از مظاهر دموکراسی و ابزاری برای اعمال حاکمیت یک ملت بر سرنوشت خود است که این فرصت را امام راحل با انقلاب ۵۷ برای ملت ایران به ارمغان آورد.

وی عدالت خواهی، مبارزه با فساد، توجه به محرومان و تلاش برای آبادانی کشور را از ویژگی‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: امام راحل با تبیین این ویژگی‌ها و سیمای کارگزاران و مسوولان نظام، مردم را با انقلاب خویش همراه کرد و مردم وقتی این ویژگی ها را در دولت شهید رجایی دیدند بیشتر به انقلاب اسلامی ایمان آوردند و زمانی که کشور مورد حمله دشمنان قرار گرفت جان خویش را فدای کشور و انقلاب کردند.

متکی اضافه کرد: در ۳۰ سال گذشته با روی کارآمدن دولت‌های مختلف، حساسیت‌ها نسبت به آرمان های انقلاب و ویژگی‌هایی آن از سوی مسوولان کمتر شد و اکنون شاهد اختلاس‌ها و فسادهایی هستیم که زیبنده انقلاب اسلامی و مردم آن نیست.

وزیر پیشین امور خارجه جمهوری اسلامی ادامه داد: در هشت سال گذشته نیز به اعتراف طرفداران و همفکران دولت مستقر، وضعیت اقتصادی خوب نبوده و ۱۴ شاخص این حوزه یا تغییر نکرده و یا با افت مواجه بوده و این امر سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم و نارضایتی آنها شده است.

وی با بیان اینکه ریشه فساد در دولت‌ها است، اضافه کرد: رییسی در قوه قضاییه با شاخ و برگ فساد مبارزه می‌کرد و اکنون می خواهد با حضور در قوه مجریه با ریشه‌های فساد مبارزه کند و به وضعیت اقتصادی کشور و امور کشورداری سر و سامان دهد.

وی گفت: اقبال عمومی مردم، گروه‌های سیاسی، جامعه اهل سنت و اقوام مختلف ساکن در کشور به سمت رییسی گرایش یافته است اما این کافی نیست بلکه حضور پرشور همه واجدین شرایط در انتخابات و رای به وی می‌تواند کشور را در مسیر صحیح قرار دهد.

متکی همچنین گفت: دشمنان و بدخواهان انقلاب می‌خواهند از وضع موجود و نارضایتی مردم نسبت به شرایط اقتصادی و عملکرد مسوولان سوء استفاده کنند و مردم را از حضور در انتخابات باز دارند اما ملت آگاه و هوشیار ایران اسلامی و اقوام و مذاهب آن نباید فریب این تبلیغات دشمنان را بخورند و حضوری گسترده در این رویداد سیاسی داشته باشند.

شهرستان گنبدکاووس ۳۷۳ هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از جمعیت آن را ترکمن‌ها که اهل سنت هستند تشکیل می‌دهند.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

از مجموع جمعیت یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۵۴ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸ خرداد هستند.

مشارکت مردم گلستان در آخرین انتخابات برگزار شده در سال ۹۸ برای تعیین نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزون بر ۵۸ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha