۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84368110
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح رویش شاد در مدارس بروجرد اجرا می‌شود

بروجرد - ایرنا - مدیرآموزش و پرورش بروجرد گفت: طرح رویش شاد با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در روزهای سخت کرونا از اول تیرماه در مدارس بروحرد اجرا می‌شود.

محمد مهرافزون روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح غنی سازی اوقات فراغت و فعالیت‌های تابستانی در سال جاری در راستای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مانند سال گذشته به صورت مجازی و در بستر شبکه آموزشی شاد برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: در صورتی که شرایط کرونا مطلوب باشد و  ستاد کرونا  موافقت نماید طرح رویش شاد به صورت حضوری نیز با شعار هر دانش‌آموز یک مهارت، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

مدیرآموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: یکی از ابزارهای مهم در جذب دانش‌آموزان ارتقای کیفیت و تاکید بر مهارت‌آموزی و کشف و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت است به همین سبب سعی شده تا دوره های آموزشی و مهارتی ارایه شده در پایگاه ها متناسب با نیاز روز دانش آموزان و علاقه مندی آنان باشد.

مهر افزون اضافه کرد: فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان از هفته اول تیرماه به مدت ۲ ماه مطابق با دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا و در صورت مساعد بودن شرایط کرونا کلاس ها به صورت نیمه حضوری و با رعایت پروتکل‌ها تعداد محدود پنج تا ۱۰ نفر از دانش آموزان در فضای آزاد در مراکز پرورشی و پایگاه‌های عنی سازی اوقات فراغت برگزار خواهد شد.

 وی ادامه داد: در طرح غنی سازی اوقات فراغت هردانش آموز امسال یک مهارت کاربردی را متناسب با ذوق و استعداد خود فرا خواهد گرفت. 
مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: باتوجه به شرایط کرونا و طولانی شدن قرنطینه‌های خانگی که موجب کم تحرکی افراد به خصوص دانش آموزان در برنامه ریزی اوقات فراغت زمینه های توسعه رشد فعالیت های ورزشی با هدف تقویت سلامتی، شادی  دانش آموزان مورد توجه قرار گرفته است. 

وی جمعیت دانش آموزی این شهرستان را بیش از ۶۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هرساله در شرایط غیر کرونا حدود نیمی از جمعیت دانش آموزی در طرح غنی سازی اوقات فراغت شرکت می کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha