زراعت چوب در سطح ۴۰ هزار هکتار از اراضی ملی اجرا می شود

مهاباد- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جاری حدود ۴۰ هزار هکتار از اراضی ملی و سایر عرصه‌های غیر ملی زیر کشت زراعت چوب قرار می‌گیرد.

مسعود منصور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲ سال گذشته بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی و عرصه های دیگر سطح کشور زیر کشت زراعت چوب رفته و جهش بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا پیش بینی کشت نهال در صنعت زراعت چوب و همچنین ارایه تسهیلات به اشخاصی که در زمین های دیم کم بازده به کاشت نهال می‌پردازند نیز انجام شده است.

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: خرید تضمینی صنایع چوب از نهال کاران و فعالان زراعت چوب نیز از دیگر برنامه های تشویقی برای کاشت چوب و احیای دوباره آن در سطح کشور است.

منصور اضافه کرد: همچنین افرادی که در اراضی ملی با شرط تامین آب اقدام به کشت نهال و زراعت آن کنند تسهیلات ویژه اختصاص پیدا می کند.

وی تاکید کرد: آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های مستعد است برای اینکه هم بە صورت مستقیم کار زراعت چوب و هم در قالب بادشکن و تلفیق با کارهای دیگر مناسب برای صنوبر کاری است و یک صنعت سبز و سود دە بوده بنابراین از این طرح در منطقه حمایت می کنیم.

وی در خصوص پارک جنگلی استاد هه‌ژار مهاباد نیز گفت: این پارک یکی از پر جاذبەترین پارک‌های جنگلی سراسر کشور در آیندە خواهد شد و با اهدای منابع مالی طی سال های آتی بە یک تفرجگاه کاملی برای مردم این شهر و سراسر کشور تبدیل خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفری یک روزه به مهاباد ضمن کلنگ زنی ساختمان مدیریت و حفاظت پارک جنگلی استاد هه‌ژار این شهرستان از عملیات اجرایی این طرح از نزدیک بازدید کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha