اسکوچیچ: موفقیت تیم ملی فوتبال کار آسانی نبود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: موفقیت در گروهی که بحرین و عراق در آن حضور داشتند کار آسانی نبود.

به گزارش ایرنا، دراگان اسکوچیچ پس از برتری ایران برابر عراق در هفته هشتم مسابقات مقدماتی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: اول از همه این را باید بگویم که تورنمنت خیلی سختی بود. فشار چهار بازی که باید حتما با پیروزی از آن بیرون می آمدیم باعث شده بود که کار ما سخت تر هم شود.

وی ادامه داد: در این آب و هوایی که خیلی برای ما سخت بود. بخاطر تلاشی که بازیکنان داشتند و توانستند در این شرایط سربلند از زمین مسابقات بیرون بیایند، به همه آنها تبریک می گویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: قبل از مسابقه برابر عراق از بازیکنان خواسته بودم که بدون احساسات و بدور از هیجانات بازی را ببرند ولی خیلی سخت است که در بازی برابر این تیم اینکار را انجام بدهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: در نیمه اول بازیکنان عملکرد بهتری داشتند در نیمه دوم بازی کمی از ریتم افتاد ولی به هر حال شانس گلزنی بیشتری در نیمه دوم داشتیم. در کل فکر می کنم تیم ایران استحقاق این پیروزی را داشت و از اینکه مربی تیمی مثل ایران هستم و بازیکنانی این چنینی را رهبری می کنم واقعا خوشحالم.

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که ایران بعد از سالها برابر عراق به پیروزی رسید و اینکه در مرحله نهایی اگر یک بار دیگر برابر عراق بازی کنید تقابل خوشایندی خواهد بود یا نه؟ گفت: احترام زیادی برای تیم عراق قائل هستیم. مطمئن هستیم در دور بعدی با تیم های قوی روبرو می شویم که اگر عراق هم جزو آنها باشد، باید آماده شویم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به میزبانی بحرین در این مسابقات و اینکه توانستید از این گذرگاه سخت عبور کرده و حتی چند رکورد هم بزنید، اظهار داشت: درباره طلسم شکنی پیروزی ایران در منامه و پیروزی بعد از سالها برابر عراق رکورد خوبی بود. اما برای مهم این بود که به مرحله نهایی صعود کنیم.

وی افزود: همانطور که گفتم نیمه اول کنترل بیشتری در بازی داشتیم و مسلط به مسابقه بودیم. ولی بعد از به ثمر رساندن گل یک مقدار عقب نشینی کردیم و بازی خوبی را انجام ندادیم که باعث عصبانیت من هم شد.

اسکوچیچ گفت: در نیمه دوم سازماندهی خوبی نسبت به نیمه نخست نداشتیم ولی باید یادمان باشد که این دیدارها برای ما حکم بازیهای حذفی را داشت. جای لغزش نداشتیم و حفظ آرامش در چنین شرایطی کار سختی بود که ما به خوبی از عهده آن برآمدیم.

سرمربی تیم ملی اظهار داشت: انقدر سرم برای این بازیها شلوغ بود و تمرکزم را برای این مسابقات گذاشته بودم که نتوانستیم باقی گروهها را آنالیز کنیم و ببینم بقیه شرایط تیم ها چه شکلی است.

وی ادامه داد: اینکه بحرین میزبانی را گرفت و توانست در کشور خودش بازیها را برگزار کند ، قطعا باعث سخت تر شدن کار ما شد. تیم های عراق و بحرین در آن حضور داشتند گروه سختی بود، ایران هم در این گروه قرار داشت و قطعا پیروزی در این گروه کار راحتی نیست.

تیم ملی فوتبال ایران توانست با تک گل سردار آزمون  عراق را شکست دهد تا به عنوان سرنشین با ۱۸ امتیاز به مرحله بعد مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha