۲۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۵۶
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84368045
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش‌سوزی ارتفاعات دراک شیراز مهار شد

شیراز-ایرنا-تلاش آتش‌نشانان در کنترل و مهار آتش سوزی ارتفاعات دراک شیراز مانع از سرایت شعله های آتش به دکل های برق و مخازن آب شد.

به گزارش ایرنا،بعد از تلاش حدود چهار ساعته آتش نشانان و نیروهای امداد و نجات طبیعت آتش سوزی ارتفاعات دراک شیراز که ۲۰۰ هکتار از مراتع این منطقه را دربرگرفته بود مهار شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز از تلاش ۴۰ آتش نشان در مهار آتش سوزی گسترده ارتفاعات دراک خبر داد.

محمد هادی قانع، با ابراز تاسف از وقوع این آتش‌سوزی که ۲۰۰ هکتار از مراتع را در بر گرفته، اظهار داشت: ۴۰ آتش نشانان از هفت ایستگاه عملیاتی از ساعت ۱۳ امروز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه با تجهیزات مخصوص در محل حادثه مستقر و در جهت کنترل این آتش سوزی گسترده تلاش کردند.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز تصریح کرد: وزش باد شدید در ارتفاعات مانع کنترل آتش شد و کار را برای نیروهای امدادی سخت کرده بود، ولی تلاش بی وقفه آتش نشانان در ارتفاعات و مسیرهای صعب العبور کوهستان مانع از سرایت آتش به مخازن آب و دکل های برق شد.

وی با اشاره به اینکه با گرم شدن هوا پوشش های گیاهی به پوشال های خشک با قابلیت سوختن سریع تبدیل شده اند، افزود: متاسفانه شهروندان و گردشگران با بی‌احتیاطی موجب بروز آتش‌سوزی این عرصه‌های طبیعی و از بین رفتن گونه های گیاهی می‌شوند.

قانع از شهروندان خواست موقع ترک مراتع، آتش را به‌خوبی و به شکل اصولی خاموش کنند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی با بیان اینکه این آتش سوزی  مراتع و منابع طبیعی را به مخاطره انداخت،گفت: هم اکنون آتش در ارتفاعات دراک شیراز بعد از چهار ساعت تلاش آتش نشانان کنترل شده و عملیات لکه گیری در حال انجام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha