فرماندار اسفراین : مشارکت مردم از اصلی ترین مولفه های انتخابات است

بجنورد_ایرنا_ فرماندار اسفراین گفت: مشارکت حداکثری مردم از اصلی ترین مولفه هایی انتخابات است و مجریان انتخابات با عمل درست به وظایف شان زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم در این رویداد بزرگ سیاسی فراهم می کنند.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی کرامتی عصر روز  سه شنبه در نشست آموزش اعضای شعب اخذ رای انتخابات ۲۸ خرداد در شهرستان اسفراین با تقدیر از همراهی همه عوامل اجرایی در برگزاری هر چه بهتر این رویداد بزرگ سیاسی اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبری به برگزا ی انتخابات باشکوه و رقابتی ، تمام تلاش را برای برگزاری باشکوه و مشارکت حداکثری همراه با حفط امنیت و سلامت انتخابات انجام می دهیم.

وی افزود: تعامل سازنده عوامل متعدد برگزاری انتخابات و رعایت قوانین برگزاری باشکوه این رویداد برزرگ سیاسی کشور را رقم خواهد زد ، تمام پیش بینی های لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در شعب اخذ رای انجام گرفته و رابطین بهداشتی بر آن نظارت می کنند.
فرماندار اسفراین افزود: در همین راستا برای پیشگیری از تجمع افراد در شعب اخذ رای تعداد شعب اخذ رای در شهرستان ۱۶ درصد افزایش یافته است.

کرامتی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی عوامل اجرایی انتخابات بر لزوم تجهیز آموزش و تخصص در انجام درست امور تاکید کرد و افزود: تخصص و اشرافیت به قوانین و مقررات ۲ بعد مهم در به سرانجام رساندن درست امور است و اهتمام کامل بر آنچه قانونگذار در روند انتخاب برای اجرای درست و کامل این رویداد بزرگ سیاسی معین کرده انجام شده است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شدقی بجنورد قرار دارد.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری به همراه میاندوره ای پنجمین انتخابات خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه سال جاری برگزار می شود ودر این استان ۶ هزار نامزد برای کسب دو هزار و ۳۰۰ کرسی نمایندگی مردم در شوراهای اسلامی با هم رقابت می کنند.
براساس آخرین آمار ۲۵ هزار  نفر عوامل برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ را بر عهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha