صندوق‌های اخذ رای حتی‌الامکان در فضای باز مستقر شود

اصفهان- ایرنا- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه صندوق های اخذ رای حتی الامکان در فضای باز مستقر شود،گفت: سامانه و برنامه کاربردی ویژه "انتخاب ایران" به آدرس http://entekhabiran.moi.ir به‌منظور اطلاع رای‌دهندگان از نزدیکترین و خلوت‌ترین شُعبه راه اندازی شده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الله غلامی روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور استاندار اصفهان و فرمانداران در سالن اجتماعات استانداری بصورت ویدئوکنفرانس و با موضوع "نحوه برگزاری انتخابات و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا" برگزار شد، در گفت و گو با ایرنا افزود: صندوق‌های اخذ رای حتی‌الامکان در فضای باز مستقر شود و در فضای سرپوشیده بایستی درب و پنجره‌ها بصورت کامل باز و از سیستم تهویه برخوردار باشد.
وی بیان کرد: پیش‌بینی شده است تا برای شُعبه‌های بالای یک‌ هزار رای ناظر بر آمار انتخابات دوره‌های قبل، حتما صندوق رای اضافه و عوامل اجرایی اختصاصی برای هر صندوق در نظر گرفته شود.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونای اصفهان تصریح کرد: به منظور کاهش تراکم جمعیت در روز انتخابات، در این دوره بیش از ۳۰۰ صندوق رای در استان اضافه شده است.
وی اظهار داشت: ساعت اخذ رای از ساعت هفت صبح آغاز و در صورت نیاز تا ۲ بامداد روز بعد تمدید خواهد شد.
غلامی بیان کرد: برای هر ۲ تا ۳ شعبه اخذ رای یک ناظر بهداشتی از مرکز بهداشت و درمان یا هلال احمر در نظر گرفته شده است که بر رعایت دستورالعمل‌ها نظارت کامل دارند.
وی تاکید کرد: استفاده از ماسک و لوازم بهداشتی شخصی برای رای دهندگان الزامی است و فرد رای دهند باید خودکار اختصاصی با خود به همراه داشته باشند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: در شُعبه‌های شهرستان اصفهان و شاهین شهر که اخذ رای برای انتخابات شورای اسلامی شهر بصورت الکترونیکی صورت می‌گیرد رای‌دهندگان باید حتما از دستکش‌های یکبار مصرف که در شعبه در اختیارشان قرار می‌گیرد، استفاده کنند.
وی همچنین تاکید کرد: روسای دانشگاه‌ها با توجه به اینکه زمان انتخابات ممکن است تا ۲ بامداد به طول انجامد امتحانات احتمالی روز شنبه ۲۹خرداد را به روز دیگری موکول کنند.
سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
شمار واجدان شرایط رای دادن در استان اصفهان در انتخابات پیشِ‌رو سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر است که یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۲۶ نفر از این رقم مربوط به شهرستان اصفهان هستند.
۷۹ هزار و ۳۳۰ هزار نفر از این رقم رای اولی خواهند بود که ۳۳ هزار و ۶۴۷ نفرشان مربوط به شهرستان اصفهان هستند.
تعداد کل شُعبه‌های اخذ رای در استان اصفهان سه هزار و ۴۶۷ شُعبه است که از این تعداد سه هزار و ۱۰۷ شُعبه ثابت و ۲۶۰ شُعبه بصورت سیار فعالیت می‌کنند.
۲ هزار و ۴۵۶ شُعبه شهری و  یک هزار و ۱۱ شُعبه روستایی در استان وجود دارد.
در بخش انتخابات شوراهای شهری ۵۹۱ کرسی اصلی وجود دارد که برای این تعداد سه هزار و ۷۵۱ نفر ثبت نام قطعی کردند و ۲ هزار و ۸۳۱ نفر تایید و ۶۵۶ نفر رد صلاحیت شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha