۳۸۵ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های ارتباطی خراسان جنوبی هزینه شد

بیرجند - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: ۳۸۵ میلیارد تومان در دوران شیوع کرونا برای ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی استان هزینه شده است و در حال حاضر وضعیت خوبی به لحاظ پایداری شبکه داریم.

حسن آذری نصرآباد روز سه‌شنبه در بازدید استاندار خراسان جنوبی از مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: ما طی چهار سال قبل از شیوع کرونا، فقط ۱۵۰ میلیارد تومان در زمینه ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی استان سرمایه‌گذاری کردیم که در دوران کرونا جهش پیدا کرد.

وی گفت: این حجم از سرمایه‌گذاری با توجه به نیاز مردم و شرایط حاکم بر جامعه در زمان شیوع کرونا اتفاق افتاده و علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی، تحریم‌ها و مشکلاتی که در تامین تجهیزات وجود داشته، محقق شده است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی اظهار داشت: قبل از کرونا ۴۰ درصد از ظرفیت شبکه ما استفاده می‌شد و ۶۰ درصد ظرفیت شبکه خالی بود لذا حدود ۴.۵ تا پنج برابر مصرف ترافیک مردم در این مدت افزایش یافت.

وی گفت: مرکز سوئیچ مخابرات خراسان جنوبی ظرفیت یک میلیون مشترک همراه اول را دارد که در حال حاضر ۶۷۰ هزار مشترک فعال داریم.

آذری نصرآباد اظهار داشت: لایه‌های شبکه‌های مخابراتی خیلی زیاد است و شبکه موبایل، شبکه اینترنت و شبکه تلفن ثابت در تمامی نقاط مختلف را داریم که انتخابات پیش‌رو روی شبکه موبایل انجام خواهد شد و پایداری این شبکه برای ما خیلی اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه فرآیند رای‌گیری روی بستر اولیه شبکه موبایل انجام می‌شود و اپراتور غالب همراه اول است اضافه کرد: همه اپراتورها باید سرویس‌های اصلی خود را از مخابرات بگیرند و باید شبکه مخابرات همیشه آماده باشد تا سایر شبکه‌ها دچار مشکل نشود.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: ۶۵۰ سایت تلفن همراه اول در استان داریم که ۲۰۰ مرکز روستایی این سایت‌ها را پشتیبانی می‌کنند و ۱۴ مرکز اصلی تلفنی در مرکز استان و شهرستان‌ها، مراکز روستایی را پشتیبانی می‌کنند.

وی افزود: ارتباط مراکز ارتباطی استان از طریق فیبر نوری است و در خراسان جنوبی ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری داریم.

وی با بیان اینکه در روز انتخابات قطع نشدن برق برای ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در استان خیلی مهم است گفت: با شرکت توزیع نیروی برق هماهنگی‌های اولیه انجام شده تا در مراکز مهم ما اتفاقی نیفتد و در مراکز مهم دیزل و باطری‌هایی با ظرفیت‌های بالا پیش‌بینی شده تا در صورت قطع برق مشکلی نداشته باشیم.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: همه زیرساخت‌های ارتباطی استان در روز انتخابات به صورت شبانه‌روزی توسط همکاران ما از مرکز استان رصد می‌شود تا مشکلی در این روز نداشته باشیم و برای ایام انتخابات تمامی اکیپ‌های شرکت مخابرات استان در حالت آماده‌باش هستند.

وی اظهار داشت: همه تسط‌های اولیه در حوزه ارتباطات در شعب اخذ رای انجام شده است و در آنها مشکلی نداریم.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه بازدیدهای خود از دستگاه‌های اجرایی، عصر امروز به شرکت مخابرات منطقه خراسان جنوبی رفت.

این بازدید با هدف رصد شرایط موجود و کنترل زیرساخت‌های مخابراتی استان در آستانه انتخابات انجام شد و مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی توضیحات لازم را در این بازدید ارائه کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

هزار و ۲۴ شعبه اخذ رای در سراسر استان دایر می‌شود که به منظور حفظ سلامت مردم نسبت به انتخابات گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha