مدیرعامل سازمان صنایع کوچک: ۴۰۰ معین اقتصاد مقاومتی در کشور تعیین شد

خمین - ایرنا - مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۴۰۰ معین اقتصاد مقاومتی به منظور استفاده از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی با رویکرد توسعه صنعتی مناطق روستایی و حاشیه شهرها در کشور تعیین شده است.

«علی رسولیان» عصر سه‌شنبه در حاشیه نشست با مسئولان استان مرکزی و صنعتگران دلیجان در جمع خبرنگاران افزود: بیش از ۱۵ استان کشور پای کار آمدند و تسهیل گران نیز برنامه را با هدف محوری توانمند سازی روستاییان به صورت مستمر پیگیری می‌کنند.
وی تاکید کرد: از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی برای کمک به توسعه صنعتی روستاها و مناطق محروم استفاده خواهد شد تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری مدل اجرایی پیدا کند.
رسولی توضیح داد: احیای مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی از برنامه‌هایی است که وزارت صمت آن را دنبال می‌کند و بنگاه‌های اقتصادی که با محوریت وزارت صنعت فعالیت دارند برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در مسیر توانمندسازی مردم وارد کار خواهند شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه این الگو در در خراسان رضوی  با ۱۷۱ معین اقتصاد مقاومتی اجرایی شده است، گفت: این راهبرد امروز در شهرستان دلیجان نیز آغاز شد.
رسولیان خاطر نشان کرد: اجرایی شدن این شیوه اقتصاد مقاومتی به مشارکت تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی نیاز دارد. 

وی، دلیجان را یکی از شهرستان‌های صنعتی کشور بیان کرد و افزود: با اقدامات مسئولان استان مرکزی واحدهای صنعتی مناسبی در این شهرستان ایجاد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: تامین زیرساخت‌های لازم برای این واحدهای تولیدی وظیفه ماست و انتظار می‌رود آب مورد نیاز شهرک صنعتی دلیجان تا ۱۰ روز آتی تامین شود و بهره‌برداری از تصفیه خانه دوم این شهرک می‌تواند کمبود آب را جبران کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در سفر به دلیجان در نشست بررسی مشکلات شهرک صنعتی دلیجان حضور یافت و از واحد تولید الیاف در این شهرک بازدید کرد.

دلیجان با ۵۳ هزار نفر جمعیت در جنوب استان مرکزی واقع شده و در مسیر شاهراه اصلی استان‌های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکز قرار دارد.

این شهرستان دارای تنها خوشه صنعتی در تولید عایق رطوبتی است و قطب تولید الیاف پلی استر کشور محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha