مهرعلیزاده: دولت من، ادامه دولت اصلاحات است 

اصفهان-ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من، ادامه دولت اصلاحات است؛ دولتی که در آن تورم و گرانی کنترل شده بود، ریال در برابر دلار چندین سال از ارزش ثابت برخوردار بود و گذرنامه ما و ایرانی بودن ما در دنیا، بیش از زمان حاضر، اعتبار داشت.

مُحسن مهرعلیزاده، عصر سه‌شنبه در گفت و گو با شبکه استانی اصفهان افزود: نام دولت من "دولت زندگی" است، زندگی جوان‌ها، کهنسالان، خانم‌ها، آقایان، زندگی اقوام و ادیان، سُنن و مذاهب مختلف، زندگی نه مرگ، امید نه بی‌امیدی، یک زندگی شرافتمندانه که برازنده نام ایرانی باشد.

به گفته وی، نشاط اجتماعی، مُراودات مطلوب بین مردم و تعامل ایران با کشورهای دیگر جزو افتخارات دولت اصلاحات بود.

مهرعلیزاده افزود: به عنوان معاون دولت اصلاحات و استاندار خراسان بزرگ در دولت اصلاحات با یک سابقه طولانی ۴۲ ساله در زمینه‌های مختلف صنعتی، بانکی، پولی و مدیریت‌های کلان آمده‌ام که همان راه را اما برای جوانان امروز احیا کنم.

وی تصریح کرد: نمی‌خواهم در کشور من کسی زور بشنود، به خودش اجازه دهد که زور بگوید، کسی تحمیل عقیده بکند و تمامیت‌خواهی در کشور ادامه یابد، اجازه نمی‌دهم کسی خارج از حدود خود حرفی بزند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید بطور شفاف در اختیار مردم باشیم، اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهیم، مردم باید در کشور حاکم باشند تا فساد ریشه‌کن شود، تعصبات ذهنی افرادِ محدود و مشخص نباید بر زندگی مردم سایه شوم بیندازد، مردم زندگی آبرومند برازنده ایرانی می‌خواهند چرا که شایسته آن هستند.

وی افزود: اکنون مقطع حساس تغییر در تاریخ است، اگر اینگونه که من عرض کردم ایران تغییر پیدا کند به جایگاهی که برازنده ایرانی است، می‌رسیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین با ضروری توصیف کردن تدوین برنامه عملیاتی برای اداره کشور تاکید کرد: بصراحت می‌گویم که دولت‌ها تاکنون برنامه عملیاتی برای اداره کشور در دوران‌های مختلف نداشته‌اند چرا که نتایج حاصل از آن را امروز مشاهده می‌کنیم که این رویه باید اصلاح شود.

مهرعلیزاده افزود: شرایط کشور در زمان حاضر مناسب نیست این در حالیست که همه چیز داریم و به پشتوانه همت، تمدن ایرانی اسلامی، ‌جوانان برومند، عاقل و آگاه، منابع انسانی ارزشمند و دانش آموختگان خوب دانشگاه‌های کشورمان در کنار همه امکانات و منابع خُدادادی، مرزها و موقعیت جغرافیایی می‌توان این شرایط را تغییر داد.

وی با بیان‌اینکه به همه دولت‌ها احترام می‌گذاریم، تصریح کرد: حاصل کار بعد از عبور از سال‌های مدید این است که امروز در بخش عظیمی از جامعه ما، بیکاری، فقر و فاصله شدید بین درآمد و مخارج، شکاف اجتماعی بین مردم و بین مردم و حاکمیت وجود دارد که اگر امروز تصمیمی نگیریم و دولت کاربلد و کارآمد را انتخاب نکنیم با مشکل مواجه خواهیم شد.

مهرعلیزاده افزود: دولت من برنامه مُدون دارد و ریزِ کار را می‌فهمد، ما معتقدیم در انتصاب افراد باید همه نیروهای نُخبه و مُتخصص بخصوص جوانان و بانوان را بکار گرفت و ملاک‌بندی بر اساس حزب و خویشاوند سالاری درست نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به سابقه اجرایی و مطالعاتی خود در زمینه‌های اقتصاد، صنعت‌، برنامه‌ریزی بانکی، پولی و تحصیلاتی مانند مهندسی، دکترای مدیریت مالی، دانش‌آموخته مهندسی اقتصاد در سطح دکترا، همچنین سابقه کار اجرایی در دوره تصدی استانداری خراسان بزرگ اشاره کرد و افزود: با همه مسائل سیاسی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی و توسعه‌ای آشنایی دارم و کارهایی در منطقه آزاد کیش، سازمان انرژی اتمی، ایجاد دوباره نیروگاه اتمی بوشهر و عقد قرارداد و مذاکره، با تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی انجام داده‌ام.

وی در ادامه سخنان خود، اصفهان را نماد افتخار و تاریخ ایران توصیف کرد و افزود: مردم اصفهان زیرک، باهوش، پرتلاش، خلاق و اهل ساختن و پیشرفت هستند و این خطه همواره نقش مهمی در سربلندی ایران بخصوص در دوران دفاع مقدس و حفظ کیان کشور داشته است.

مهرعلیزاده به یک سال دوره استانداری خود در این استان نیز اشاره و بیان کرد: آب مهمترین مساله و چالش این استان است که در همان زمان، یک برنامه مطالعاتی دقیق برای ابعاد مختلف کم آبی در اصفهان، تدوین و به استاندار بعدی تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه تماشای هر روز زاینده‌رود بی‌جان برای مردم اصفهان غمبار است، افزود: این طرح مطالعاتی و اجرای آن یکی از نیارهای اساسی اصفهان است که چنانچه رییس جمهوری بشوم  با جدیت آن را دنبال می‌کنم تا صفا، تولید، امید و روحیه کار و تلاش به این خطه برگردد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری  و میاندوره ای پنجمین دوره خُبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بطور همزمان ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha