رییسی: زمینه های توسعه اقتصادی در زنجان وجود دارد

زنجان - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به وجود معادن، زمینهای حاصلخیز کشاورزی و جاذبه های گرشگری در زنجان، امکان توسعه اقتصادی در این استان در زمینه های مختلف وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی روز سه شنبه در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی که از سیمای مرکز زنجان پخش شد، افزود: من توفیق دارم که هر سال در ایام باشکوه عزاداری محرم یک شب و یک روز به زنجان بیایم. این توفیق طی سال ها قطع نشده به جز در سال گذشته که کرونا مانع شد، زنجان، استان شور و شعور حسینی است.

وی با بیان اینکه استان زنجان دارای مردم متدین، پرکار، خدمتگزار و نجیب است، اظهار داشت: در این استان سرمایه های بسیاری داریم، از جمله آنها می توان به نیروی انسانی کارآمد اشاره کرد.

حجت الاسلام رییسی افزود: زنجان واجد معادن ارزشمندی است و بیش از ۳۰۰ معدن دارد، البته متاسفانه ۲۰ تا ۲۵ درصد این معادن غیر فعال است، با این حال از بخش های فعال استان همین بخش معدن است.

وی ادامه داد: زنجان دارای زمین های حاصلخیز و زمینه های بسیار خوب کشاورزی است، این استان همچنین از ظرفیت اقتصاد گردشگری و میراث فرهنگی ارزشمند برخوردار است که می تواند آن را به یک استان گردشگری تبدیل کند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی گفت: چرا در استان زنجان با وجود این امکانات خدادادی، باید فقر و بیکاری و نگرانی مردم عزیز را داشته باشیم؟ اینها اگر خوب مدیریت شود، می شود با همین امکانات شاهد این باشیم که استان زنجان در حوزه اقتصادی بالندگی بیشتری را داشته باشد.

وی افزود: اگر در کنار کار شیلات و کار کشاورزی، صنایع تبدیلی و جانبی داشته باشیم، ارزش افزوده آن برای کشاورزان و آبزی پروران خواهد بود.

حجت الاسلام رییسی به لزوم اصلاح شبکه فاضلاب در شهر زنجان که باعث رنج مردم است، اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه آب، برخی صنایعی که آب بر است، چنین صنایعی را باید با یک برنامه ریزی به استان آورد، صنعتی که آب زیادی می خواهد مثل صنعت ذوب آهن، ممکن است با ایجاد آن در کشاورزی شاهد بروز مشکل باشیم، ما در برخی استان ها نمونه هایی داریم که مطالعه لازم برای ایجاد برخی صنعت ها نشده است.

وی افزود: یکی از مسائلی که در سفر به استان زنجان و در شورای اداری و هم در جمع مردم مطرح شد، انعکاس گلایه مندی ها از موضوع پسماندهای صنعتی سرب روی بود که باعث ایجاد مشکلاتی شده است. پی گیری هایی انجام شد و این مساله که چندین سال مشکل ایجاد کرده بود تا یک حدودی مرتفع شد.

حجت الاسلام رییسی تصریح کرد: مدیریت پسماندهای واحدهای صنعتی از مهمترین مسائلی است که باید فکری به آن کرد تا مسائلی را برای مردم در این استان فراهم نکند.

وی به ضرورت تقویت زیرساخت های سرمایه گذاری در استان زنجان اشاره کرد و گفت: فراهم کردن این زیرساخت کار پیچیده ای نیست، اگر سرمایه گذاری در استان زنجان انجام شود، حتما به افزایش اشتغال و ایجاد تولید و رشد صادرات غیرنفتی کمک می کند.

حجت الاسلام رییسی خاطرنشان کرد: زنجان به واسطه واقع شدن در نقطه ای که محل عبور و مرور استان های مختلف می باشد، دارای زمینه های سرمایه گذاری است.

 وی گفت: امیدواریم در این انتخابات دختران و پسران، مردان و زنان در شهرها و روستاها با شکوه حضور پیدا کنند، من از مردم زنجان بخاطر بزرگواری و محبتی که به این طلبه خدمتگزار خودشان در انتخابات گذشته کردند باید تشکر کنم و از نگاههای با بصیرت شما کمال امتنان و تشکر را دارم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم استان زنجان افزود: انشاالله در این انتخابات هم پر شکوه حضور پیدا کنید تا زمنیه برای تشکیل دولت مردمی برای شکل گیری ایران قوی فراهم شود. برخی ممکن است تشکیل چنین دولتی را دور و دیر بپندارند ولی ما نزدیک و اجرایی می پنداریم.

حجت الاسلام رییسی در بخش دیگری از سخنان خود به حل مشکل کارگران کارخانه روغن نباتی در سفر به زنجان اشاره کرد و گفت: من در این خصوص دیدم که مشکل اساسی وجود ندارد، یک همت و پیگیری مجدانه می خواهد و مشکل به وجود آمده با توصیه و اینها حل نمی شود، باید پای کار ایستاد تا آن کارخانه راه بیفتد، الحمدالله در مدت کوتاهی کارخانه فعال شد.

وی افزود: نمونه همین موضوع در معادن غیرفعال و کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل کشور وجود دارد، چرا باید در بعضی از شهرک های صنعتی ما ۴۰ درصد ظرفیت تولیدی معطل باشد، هیچ کس این حرف را قبول نمی کند که از آن طرف ما شاهد جوانان تحصیل کرده بیکار باشیم و از طرفی ظرفیت خالی تولیدی داشته باشیم.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه امروز کشور نیازمند برنامه و کارنامه است، گفت: ما نیازمند اراده جدی و اقدام جهادی هستیم. امیدواریم وضع سفره مردم و کار و اشتغال در کشور تغییر اساسی کند و این قدر مردم از مشکلات رنج نبینند و امید مردم دچار خدشه نشود. ما باید اعتماد و امید را در مردم زنده کنیم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha