۸۰ درصد افزایش خرید در آخرین بهارانۀ کتاب خبر خوب این دوره است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی توئیتری نوشت: آخرین بهارانه کتاب در سال ۱۴۰۰ با اقبال هشتاد درصدی خرید از سوی مخاطبان برگزار شد.

به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ سید عباس صالحی، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر با اعلام این خبر تاکید کرد:‌ در آخرین روز طرح بهارانه کتاب تا ساعت ۱۶، بیش از ۵۴۴ هزار کتاب به مبلغ  حدود ۲۱۰ میلیارد ریال از کتابفروشی‌های کشورخریداری شد.

در بهارانه کتاب سال ۹۹ حدود ۱۱۷ میلیارد ریال و ۳۰۴ هزار کتاب خریداری شد. نزدیک ۸۰ درصد افزایش، خبر خوب این دوره است.

طرح‌های فصلی فروش کتاب

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند.

در این طرح ها که با نام طرح های فروش فصلی مشهور شده اند، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند. پاییزه کتاب ۹۹، پانزدهمین دوره از طرح‌های فصلی فروش کتاب، با هدف حمایت از کتابفروشان در آبان ماه برگزار شد.

این طرح ها از جمله مزیت هایی است که کتابفروشان حضور آن را در ایام رکود فروش کتاب در همه‌گیری کووید ۱۹ ضروری می دانند.

طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ از ۱۷ خردادماه جاری در کتابفروشی‌های سراسر کشور آغاز و به مدت یک هفته برگزار شد. تاکنون بیش از ۱۶ طرح فصلی کتاب برگزار شده که درآخرین دوره ۹۳۶ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت فعال داشته اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha