رایزنی سفیرایران درپاکستان بانماینده اتحادیه اروپادرباره صلح افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان طی دیدار با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان درباره آخرین تحولات روند صلح در این کشور تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا، «سید محمدعلی حسینی» روز سه‌شنبه در اسلام‌آباد میزبان «توماس نیکلاسون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا و خانم «آندرولا کامینارا» سفیر این اتحادیه در پاکستان بود.

سفیر کشورمان در حساب کاربری خود در توییتر از این دیدار ابراز خرسندی کرد و افزود: رایزنی‌های سازنده‌ای با مقام‌های اتحادیه اروپا پیرامون روند صلح افغانستان صورت پذیرفت.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در جریان سفر خود به پاکستان با نماینده ویژه نخست وزیر این کشور در امور افغانستان نیز دیدار و طرفین راه‌های فراهم کردن فضای سازگار برای پیشبرد روند صلح در افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

اواخر اسفندماه گذشته «محمد صادق» نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان برای رایزنی با مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرد.

پیش‌تر نمایندگان ویژه ایران و پاکستان در حاشیه سفر دکتر ظریف به اسلام‌آباد در اواخر آبانماه ۱۳۹۹ دیدار کرده بودند.

در این نشست -در حاشیه سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان-، تازه‌ترین تحولات مربوط به فرآیند صلح افغانستان و همکاری‌های مشترک در این خصوص بررسی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha