اصلاح نظام مالیاتی یکی از راه‌های برون رفت از بحران اقتصادی است

همدان-ایرنا- دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی یکی از دلایل نابسامانی نظام اقتصادی کشور را بی عدالتی در اخذ مالیات دانست و افزود: اصلاح نظام مالیاتی یکی از راه‌های برون رفت از بحران اقتصادی کنونی است.

به گزارش ایرنا ، سردار «احمد خورشیدی آزاد» عصر سه شنبه در گردهمایی حامیان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری، در شهر همدان با بیان اینکه دولتی باید بر سرکار بیاید که بتواند ایران را از شرایط سنگلاخی عبور دهد، افزود: در ایران مالیات را از کارمندان، کارگران و کسبه خرد می‌گیرند و ثروتمندان مالیات نمی دهند و اصلاح نظام مالیاتی راهکار نجات وضعیت موجود کشور است.

دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اگر خواهان توسعه کشور هستیم باید مشکل فرار مالیاتی در کشور حل شود و تحت هیچ شرایطی اجازه داده نشود عده ای با درآمدهای میلیاردی از پرداخت مالیات فرار کنند، گفت: سه میلیون خانه خالی در کشور در اختیار انبوه سازان است در صورتی که باید برای این خانه های خالی مالیات وضع شود.

وی خاطرنشان کرد: تجربه تاریخی ایران، کشورهای منطقه و جهان ثابت کرده است که سخت ترین مشکلات کشورها قابل حل است و ما هم می توانیم مشکلات پیش روی کشور خود را برطرف کنیم.

سردار خورشیدی آزاد ادامه داد: در ایران وقتی جمهوری اسلامی حکومت را از شاه تحویل گرفت تنها هزار و ۱۰۰ روستا زیرساخت آب، برق و گاز داشت اما جهاد سازندگی آن را به ۵۷ هزار روستا تبدیل کرد بنابراین می شود کشور را ساخت مشروط بر اینکه ما یک انتخاب درست داشته باشیم.

وی تاکید کرد: دولت آینده از طریق ارتباط با کشورهای همسایه در حوزه اقتصادی و در نتیجه افزایش قیمت نفت کسری بودجه فعلی را جبران می کند.

دبیرکل جبهه سوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز فردی باید رییس جمهوری ایران شود که قدرت و توان مبارزه با فساد را داشته باشد و دانه درشت ها نتوانند از چنگال آن خارج شوند و آیت الله رییسی این کار را در قوه قضائیه به خوبی آغاز کرد و طریقه خنثی کردن این عیب کشور را به خوبی می شناسد.

سردار خورشیدی آزاد عنوان کرد: همان طوری که در حوزه نظامی و قدرت موشکی امروز ایران به یک قدرت بزرگ در منطقه و جهان تبدیل شده و به ۴۰ کشور دنیا تسلیحات دفاعی صادر می کند، پس می تواند در حوزه اقتصادی مشکلات کشور را برطرف کند.

دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی عنوان کرد: این تصور که رای دادن و یا شرکت نکردن ما در انتخابات تاثیری ندارد کاملا اشتباه است بلکه شرکت ما در انتخابات مهم است زیرا ما همه مدیون شهدا مردم و نظام هستیم و هر رای که به صندوق می‌اندازیم ارزش زیادی دارد.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه در فرمایشات خود تاکید داشتند که باید به نیروها و توان داخلی توجه کنیم اما متاسفانه گروهی برای حل مشکلات فقط چشم به آن سوی مرزها دوخته‌اند البته من نمی‌گویم که مذاکرات نباید باشد اما چشم امیدمان نباید به خارجی‌ها باشد.

خورشیدی آزاد خاطرنشان کرد: برای تعامل با خارجی‌ها باید زیرکانه وارد شد وقتی یک کشور و دولتی خوی استعماری و استثماری دارد نمی‌توان با آن دوستی کرد و از سوی دیگر نباید دولت دچار اشرافی‌گری شود.

وی عنوان کرد: اشتغال، ازدواج و مسکن مسائلی است که در سالهای گذشته حل نشده و امیدوارم در دولت آینده حل شود زیرا وقتی جوانی به دلیل نداشتن شغل و عدم ازدواج به فساد کشیده می‌شود به طور قطع مسئول اولش دولت است.

دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت دادن به جوانان ادامه داد: چگونه است که ما در زمان هشت سال دفاع مقدس و با فرمان امام خمینی (ره) به جوانان برای مسئولیت‌های مهم اعتماد کردیم اما امروز گروهی نمی‌گذارند تا نیروهای جوان وارد عرصه مدیریت شوند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha