فرماندار: صندوق اخذ رای الکترونیک فقط برای مرکز شهر کرج است

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت: صندوق اخذ رای الکترونیک فقط برای مرکز شهر کرج بوده و شامل شهرهای اقماری آن نمی شود.

غفور قاسم پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فرآیند اخذ رای شهرهای اقماری نظیر محمدشهر، کمالشهر، ماهدشت  بصورت سنتی و دستی انجام می شود.

وی ادامه داد: مردم عزیز روز جمعه بیست و هشتم خردادماه در بدو ورود به شعبه اخذ رای باید  کارت ملی و شناسنامه را همراه داشته باشند.

قاسم پور گفت: هنگامی که کارت ملی به عوامل اجرایی در شعب اخذ رای تحویل داده شد، دستگاه احراز هویت ( 2 کد استعلام)  صادر خواهد کرد که روی برگه رای ریاست جمهوری نوشته می شود و مانند ادوار پیشین نام نویسی و داخل صندوق واریز می شود.

فرماندار کرج  بیان داشت: کد استعلام دوم نیز روی یک کارت وارد شده که افراد کارت را طبق عکس روی دستگاه الکترونیک قرار خواهند داد و سپس شماره (کد نامزد) مورد نظر را وارد می کنند.

وی افزود: این فرایند به ترتیب کد نامزد و بدون گذاشتن هیچ نقطه یا فاصله بصورت متوالی وارد می شود.
معاون استاندار البرز ادامه داد: وقتی فرایند وارد کردن کدها به اتمام رسید کلید سبز رنگ که نوشته روی آن جمله (اتمام رای گیری) است را فشار می دهید و روی صفحه نمایش اسامی و کد نامزدهای انتخاب شده توسط شما نشان داده می شود که اگر صحیح بود بار دیگر کلید سبز را به منزله تایید وارد می کنید و رای شما چاپ شده  و داخل صندوق واریز می شود.

قاسم پور گفت: اگر کد وارد شده اشتباه باشد و نام نامزد دیگری رو صفحه نشان داده شد، کلید تصحیح را وارد و از اول کد نامزد ثبت می شود و در نهایت با ورود کلید سبز ثبت نام خود را قطعی خواهید کرد.

فرماندار کرج افزود: به منظور جلوگیری از تجمع در شعب اخذ رای مردم عزیز کد نامزد مورد نظر خود را از قبل به همراه داشته باشند تا از ازدحام جمعیت در شعبه جلوگیری بعمل آید.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی بیست و هشتم خردادماه برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha