تاکید بزرگان طوایف سیستان بلوچستان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

زاهدان- ایرنا- شماری از سران طوایف و معتمدان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با شرکت در میزگرد خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز این استان ضمن بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با نقش و اهمیت انتخابات و حضور باشکوه در این عرصه حساس ملی خواستار حضور حداکثری مردم در انتخابات روز جمعه شدند.

به گزارش ایرنا این روزها همه جا صحبت از انتخابات و مشارکت فعالانه در آن است چه سیاستمداران و چه اندیشمندان و حتی مردم کوچه و بازار از اهمیت این مشارکت و شرایط حساس کنونی می‌گویند مردم این مرز و بوم طی ۴۲ سال گذشته از انقلاب همواره دانسته‌اند که رکن اصلی تصمیم‌گیری در این کشورند و تصمیماتشان تاثیر داخلی و بین‌المللی دارد آنان برای تعیین سرنوشت سیاسی‌شان با همه اختلاف نظر و سلیقه‌های گوناگون و رنگارنگ در جهت تقویت اعتبار و عزتمندی نظام حرکت کرده‌اند.

سیستان و بلوچستان هم که در تاریخ مشارکت‌های سیاسی و انتخاباتی رکوردار و پیشران بسیاری از این انتخابات‌ها و مشارکت‌ها بوده به دلیل مجموعه‌ای ارزشمند از ۲۵۶ قوم و قبیله ساکن در جای جایش همواره بر نظرات و تفکرات سیاسی بزرگان طوایف و عشیره‌شان تاکید و یک کنش اجتماعی هدفمند را رقم زده‌اند.

حال بزرگان طوایف و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان با حضور در ایرنا مرکز زاهدان ضمن تبیین و بررسی ابعاد تاثیرگذار بر انتخابات بار دیگر بر اهمیت مشارکت آحاد افراد جامعه تاکید و از مردم این استان خواستند همچون گذشته با بصیرت و وحدت مثال زدنیشان در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شرکت و ضمن خلق حماسه‌ای دیگر  نقشه‌های دسیسه‌گران داخلی و خارجی را که سعی در سست کردن پایه‌های نظام و پایمال ساختن خون شهدا دارند خنثی و به  این دشمنان یادآوری کنند این نظام در امتداد اسلام ناب محمدی و حکومت حضرت مهدی (عج) بوده و پدیده‌های شومی چون آمریکا و ایادیش بر تنه قدرتمند آن تاثیر نخواهد گذاشت.

تاکید بزرگان طوایف سیستان بلوچستان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

بزرگان سیستان و بلوچستان از دیدگاه عمیق سیاسی برخوردارند

محمدرضا سردارشهرکی از معتمدان و بزرگان طایفه شهرکی سیستان و بلوچستان در این میزگرد با دعوت عموم هموطنان به شرکت پرشور در انتخابات روز جمعه گفت: ۲۶۵ قوم و قبیله این استان که در طول دوران پربرکت انقلاب در صحنه‌های مختلف حضوری مقتدرانه و متحدانه داشته‌اند اکنون نیز آماده خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات هستند.

وی انتخابات را فرصتی برای مشارکت مردم در مسائل نظام و سرنوشت کشور و استان عنوان کرد و افزود: بزرگان و سران طوایف سیستان و بلوچستان با برخورداری از بینش سیاسی عمیق همواره مردم را ترغیب به شرکت در انتخابات کرده و می‌کنند بطوریکه حضور پررنگ مردم در این استان در دوره‌های قبلی در پای صندوق‌های رای گواه این مدعاست.

وی بیان کرد: هر چه مشارکت مردم بیشتر و پررنگ تر باشد قطعا نظام اسلامی در عرصه بین الملل پر آوازه‌تر و مقتدرتر ظاهر خواهد شد.
این معتمد طایفه شهرکی افزود: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب انتخابات بسیار دارای اهمیت است زیرا از جنبه خارجی و از جنبه داخلی یک نوع سازگاری در کشور صورت می‌گیرد تا افراد تازه نفس و پرانگیزه‌ای وارد کار شوند.
وی بیان کرد: انتخابات و مشارکت مردم در این عرصه در وجهه داخلی و خارحی نشان‌دهنده اقتدار ملی است، همه ما باید بدانیم و اذعان کنیم که امکانات و تجهیزات دفاعی و قدرت دیپلماسی به کشور اقتدار می‌دهد اما بیش از همه این‌ها، ملت و مردم یک کشور هستند که به کشورشان اقتدار می‌دهند وقتی در دنیا احساس شود که یک ملت هوشیار است هیبت و اقتدار در چشم همه پیدا می‌کند بنابراین حضور مردم در انتخابات موجب اقتدار کشور و انتخاب فرد اصلح تر است.
شهرکی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب منتخب مردم باید با کفایت، باایمان، عدالتخواه، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی‌های داخلی و امیدوار به آینده این مرز و بوم باشد.     
وی افزود: کشور عزیزمان در حالی به دهه پنجم حیات خود پا نهاده که در گذر از پیچ و خم چالش‌ها و مشکلات همواره سرآمد بوده و هم‌اینک نیز ملت ایران می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ زمینه‌ساز تشکیل ایران قوی تر باشند. 
این معتمد طایفه خاطرنشان کرد: انتخابات در سیستان و بلوچستان از جایگاه والایی برخوردار است به طوریکه مردم این استان همواره حضور حداکثری خود را در عرصه‌های مهم و سرنوشت‌ساز به نمایش گذاشتند بزرگان طوایف نیز در دوره‌های گذشته نشان داده‌اند که به تبعیت از ولایت فقیه و آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای داشته‌اند و هم‌اینک نیز آماده‌تر از گذشته حضوری پررنگ خواهند داشت.
وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان با راهنمایی‌های بزرگان و سران طوایف همواره در طول حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمام صحنه‌های سیاسی اجتماعی آگاهانه حضور یافته و به واسطه این حضور توطئه دشمنان خارجی را خنثی کرده‌اند.
شهرکی اظهارداشت: بزرگان و سران طوایف سیستان و بلوچستان همواره در راستای آگاهی‌بخشی به قوم خویش حرکت کردند به طوری که آثار آن در حضور پرشور مردم در انتخابات مشهود است، بزرگان و ریش سفیدان شیعه و سنی بیشترین اهمیت را به مشارکت مردم می‌دهند.
وی تصریح کرد: امیدواریم که در انتخابات امسال نیز بتوانیم نقش بسزای بزرگان طوایف سیستان وبلوچستان را شاهد باشیم و با حضور حداکثری اقوام مختلف انتخاباتی پرشور و پررنگ برگزار کنیم.

این معتمد طایفه انتخاب مدیران بومی، استفاده از ظرفیت های اقتصادی استان در راستای ایجاد اشتغال پایدار و بهره‌مندی از توان سران و بزرگان طوایف در اقدامات تصمیم‌ساز را بخشی از مطالبات مردمی عنوان کرد.

تاکید بزرگان طوایف سیستان بلوچستان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

صندوق رای بمب اتمی بر دل بدخواهان نظام است

محمد حسین گمشادزهی معتمد و بزرگ طایفه گمشادزهی سیستان و بلوچستان نیز در این میزگرد گفت: مردم این استان با پیروی از رهبر معظم انقلاب  در همه‌ی  عرصه‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری داشته و دارند.

وی افزود: زیباترین و صمیمی‌ترین جلوه روابط شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در انتخابات قابل مشاهده است به طوریکه آنان هم صدا حضوری زیبا و بی‌بدیل از خود به نمایش می گذارند.
وی با بیان اینکه سران طوایف و معتمدان رکن اصلی سیستان و بلوچستان را تشکیل می‌دهند گفت: بزرگان این استان ضمن دعوت پرشور مردم به شرکت در انتخابات با بررسی مناسب و مشخص کردن اصلح ترین افراد زمینه راه یافتن اشخاص برتر را به عرصه مهم کشور فراهم می‌کنند.
معتمد و بزرگ طایفه گمشادزهی افزود: مردم این استان همواره در عرصه انتخابات جزو برترین استان‌های کشور بوده که این امر متاثر از آگاهی و بینش والای مردم این سرزمین در کنار نقش مهم سران طوایف در تشویق مردم برای حضور در این عرصه دارد.
وی تاکید کرد:خوشبختانه حضور آگاهانه مردم سیستان و بلوچستان در تمامی صحنه‌های سیاسی و اجتماعی تاکنون خنثی کننده توطئه‌های دشمنان بوده است.

گمشازهی افزود: مردم سیستان و بلوچستان با بینش سیاسی بالا مطلع هستند که امنیت و آرامش و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی در گرو شرکت در پای صندوق‌های رای است به همین دلیل همواره این استان جزو برترین‌ها در حضور پرشور در پای صندوق‌های رای بوده است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان با دارا بودن مرز طولانی ظرفیت عظیمی برای نقش آفرینی در تحول اقتصادی منطقه و کشور دارد که باید بیش از پیش به این قابلیت‌ها توجه شود.

معتمد و بزرگ طایفه گمشادزهی اظهارداشت: مردم سیستان و بلوچستان همواره در دوره‌های مختلف نشان داده‌اند که با پیروی از بزرگان خود حضوری مثال زدنی در عرصه های مختلف سیاسی و ملی داشته‌اند.
وی افزود: انتخابات به عنوان یک اصل مهم در بین مردم این استان همواره با وجود دشمنی و توطئه بدخواهان نظام صحنه حضور باشکوه اقشار مختلف جامعه است چرا که مردم این دیار که روزی میزبان رهبر معظم انقلاب بوده‌اند با پیروی از فرمایشات ایشان خود را موظف به شرکت در این عرصه مهم و سرنوشت ساز می‌دادند.

وی تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان همواره با حضور حداکثری در انتخابات وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده‌اند.

گمشادزهی بیان کرد:سران طوایف سیستان و بلوچستان با انسجام و همدلی برای رفع مشکلات مردم و حمایت و پشتیبانی از نظام و رهبری تلاش می کنند.

تاکید بزرگان طوایف سیستان بلوچستان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

مشارکت حداکثری در انتخابات زمینه‌ساز تقویت اعتبار نظام اسلامی در جهان

حسین بزی معتمد و یکی از بزرگان طایفه بزی سیستان و بلوچستان در این میزگرد اظهارداشت: حضور در انتخابات علاوه‌بر مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور سبب تقویت اعتبار و عزت‌مندی نظام جمهوری اسلامی می‌شود.

وی افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب عامه مردم باید بدور از گرایش‌های سیاسی، حزبی و قومی حضوری پرشور در انتخابات داشته باشند که در این میان بزرگان و ریش سفیدان طوایف و اقوام مختلف استان با ترغیب و تشویق مردم همواره در تلاش برای مشارکت حداکثری در انتخابات هستند.

معتمد و بزرگ طایفه بزی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان با داشتن بینش سیاسی بالا و درک از موقعیت و شرایط کشور در سطح جهان یک بار دیگر در ۲۸ خرداد با حضور گسترده و منسجم در انتخابات برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: دشمنان بدانند برخلاف تبلیغات فراوانی که برای کمرنگ کردن حضور مردم در صحنه انجام می‌دهند، قشرهای مختلف شیعه و سنی با مشارکت حداکثری در انتخابات اتحاد و همدلی خود را یک بار دیگر به اثبات رسانده و دشمنان نظام اسلامی را مایوس و ناامید می کنند.

این معتمد و بزرگ طوایفه بزی بیان کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که سبب افزایش مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات شده تعصبات و گرایش های قومی و مذهبی آنان است و همین مساله همواره زمینه ساز اتحاد و انسجام مردم این استان بوده است.

وی ادامه داد: مردم هر کجا مظلومیت انقلاب و ولایت را احساس کردند با حضور خود در میدان، کارزار بزرگ حضور را خلق کرده‌اند.

بزی تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان بر این باورند که هر فردی که عاشق کشور و آینده نظام و انقلاب است بر حسب رسالت ملی و دینی برای نشان دادن همبستگی ملی و تجدید میثاق ناگسستنی با شهدا مشارکتی گسترده در پای صندوق‌های اخذ رای خواهد داشت.

وی افزود: دشمنان بدانند برخلاف تبلیغات فراوانی که برای کمرنگ کردن حضور مردم در صحنه انجام می دهند، قشرهای مختلف شیعه و سنی با مشارکت حداکثری در انتخابات اتحاد و همدلی خود را یک بار دیگر به اثبات رسانده و دشمنان نظام اسلامی را مایوس و ناامید می‌کنند.

این معتمد و بزرگ طایفه بزی گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب عامه مردم باید بدور از گرایش های سیاسی، حزبی و قومی حضوری پرشور در انتخابات داشته باشند که در این میان بزرگان و ریش سفیدان طوایف و اقوام مختلف استان با ترغیب و تشویق مردم همواره در تلاش برای مشارکت حداکثری در انتخابات هستند.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان با داشتن بینش سیاسی بالا و درک از موقعیت و شرایط کشور در سطح جهان یک بار دیگر در ۲۸ خرداد با حضور گسترده و منسجم در انتخابات مجلس شورای اسلامی برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهند کرد.
بزی تصریح کرد: دشمنان بدانند برخلاف تبلیغات فراوانی که برای کمرنگ کردن حضور مردم در صحنه انجام می دهند، قشرهای مختلف شیعه و سنی با مشارکت حداکثری در انتخابات اتحاد و همدلی خود را یک بار دیگر به اثبات رسانده و دشمنان نظام اسلامی را مایوس و ناامید می کنند.

مردم سیستان و بلوچستان آماده خلق حماسه دیگر در ۲۸ خرداد

اکبر سرگزی معتمد و یکی از بزرگان طایفه سرگزی سیستان و بلوچستان در این میزگرد گفت: انتخابات به‌واسطه اهمیت بالای خود در نظام جمهوری اسلامی همواره از ابتدای پیروزی انقلاب در کانون توجه مردم بویژه قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی این استان بوده بطوریکه این مهم را به عنوان یک وظیفه ملی بر خود واجب می‌دانند.

وی افزود: مردم مرزدار اعم از اقوام و طوایف شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در ۲۸ خرداد با حضور پرشور در پای صندوق‌های اخذ رای آماده خلق حماسه‌ای جدید و ثبت استان‌شان در ردیف مشارکت‌های گسترده هستند.

این معتمد و بزرگ طایفه سرگزی ادامه داد: اگرچه دشمنان بر طبل ناامیدی برای کمرنگ کردن حضور مردم در پای صندوق‌های رای می‌کوبند و از مدتها قبل تبلیغات وسیعی علیه نظام را شروع کرده‌اند اما مردم فهیم و ولایت مدار این دیار با حضور پرشور و حداکثری و آگاهانه خود در صحنه انتخابات پاسخ دندان شکنی به آنان داده و یک بار دیگر به جهانیان ثابت می‌کنند که همواره حامی نظام و انقلاب اسلامی خود هستند و برای حفاظت و صیانت از آرمان های امام، رهبری و شهدا لحظه ای درنگ نمی کنند.

سرگزی تاکید کرد: در طول چهار دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی، حضور پرشور و آگاهانه ملت ایران اسلامی در ادوار مختلف انتخابات همواره بارزترین جلوه مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی ادامه داد: حضور پرشور در انتخابات نشان دهنده عزم ملی برای انتخاب سرنوشت خود و پشتیبانی از نظام و رهبری است.

این معتمد و بزرگ طایفه سرگزی افزود: بزرگان و سران طوایف سیستان و بلوچستان تمام تلاش خود را جزم کرده‌اند علاوه‌بر شور آفرینی برای شرکت همه مردم در انتخابات آنان را به انتخاب اصلح سوق دهند.

تاکید بزرگان طوایف سیستان بلوچستان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

دشمن خواب پای صندوق نرفتن ما را به گور خواهد برد

دادشاه کیانی فر معتمد و بزرگ طایفه کیانی سیستان و بلوچستان در این میزگرد گفت: سرزمین کهن و پررمز و راز سیستان و بلوچستان زادگاه رستم و اقوام غیور و مرزدار سیستانی و بلوچ در ۲۸ خرداد آماده حضور بیاد ماندی و پر شور در پای صندوق های رای هستند تا بار دگر با پیروی از خط امام و رهبری خط بطلانی بر توطئه بدخواهان نظام بکشند.

وی افزود:مشارکت گسترده در انتخابات نشان دهنده حمایت ملت از نظام و انقلاب اسلامی است و هر چه حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد مسوولان نیز با توان و انگیزه بیشتری می توانند برای پیشرفت و توسعه کشور تلاش کنند.

این معتمد و بزرگ طایفه کیانی ادامه داد: هر چند مشکلات اقتصادی مردم را در تنگنا قرار داده که این هم نتیجه تحریم‌های ظالمانه دشمنان است اما انتخابات یک مساله بسیار مهم داخلی بوده که تاثیر جهانی در اعتبار و جایگاه نظام اسلامی دارد به همین سبب با مشارکت گسترده در این انتخابات یک بار دیگر ضمن خلق حماسه‌ای ماندگار، دشمنان را از رسیدن به اهداف شومشان ناامید کرده و قاطعانه از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب خود حفاظت و پشتیبانی می کنیم.

کیانی تصریح کرد: شرکت در انتخابات و گزینش افراد متخصص، توانمند و با تجربه نقش مهمی در رونق اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور خواهد داشت به همین سبب بزرگان طوایف مردم را تشویق به انتخاب فرد اصلح می کنند.

وی افزود: مردم غیور و مرزدار سیستان و بلوچستان که خاک وطن را ناموس خود می دانند در همه انتخابات جزو برترین ها در مشارکت بوده اند.

مشارکت مردم در انتخابات پشتوانه بزرگ نظام در مردم سالاری دینی است

خداداد شهرکی معتمد طایفه شهرکی نیز در این میزگرد با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات پشتوانه نظام در مردم سالاری دینی است گفت: با توجه به اهمیت انتخابات همه مردم این استان با همفکری و مشورت با یکدیگر و بزرگان خود به دنبال رقم زدن آینده روشن برای استان و کشورشان هستند.
وی افزود: حضور گسترده و پرشور مردم اعم از اقوام، طوایف و مذاهب مختلف در انتخابات گذشته نشانگر اهمیت این عرصه حساس برای مردم سیستان و بلوچستان دارد.
معتمد طایفه شهرکی ادامه داد: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با پیروی از رهبر معظم انقلاب و همراهی با بزرگان و معتمدان خود آماده خلق حماسه‌ای دیگر هستند تا جهان بداند که ملت ایران بویژه اقوام و طوایف شیعه و سنی این استان همچون کوه استوار از نظام اسلامی و مسئولان و کشورشان حمایت و حفاظت می کنند.

وی بیان کرد: هرچه حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رای بیشتر باشد موجب تقویت و استحکام پایه‌های نظام اسلامی و موجب شکست توطئه‌ های دشمنان علیه کشور است .

تاکید بزرگان طوایف سیستان بلوچستان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات

نظام بستر تعیین سرنوشت مردم را فراهم کرده است

محمد میر از معتمدان طایفه میر سیستان و بلوچستان به خبرنگاران ایرنا اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی بستر مناسب حضور مردم را در عرصه سرنوشت‌ساز انتخابات فراهم کرده است تا مردم بار دیگر شهامت، غیرت و وحدت و همراهی با نظام و ولایت را در این عرصه به نمایش گذارند.

وی افزود: حضور گسترده و پر شور مردم ایران و به تبع آن سیستان و بلوچستان در انتخابات دوستان نظام را در سراسر گیتی بویژه در مدار مقاومت، خرسند و امیدوار به تداوم راهشان خواهد کرد و از سوی دیگر دشمنان نظام را زمین گیر می‌کند.

این معتمد طایفه میر ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان با اطلاع از موقعیت و شرایط کنونی کشور از اهمیت این دوره از انتخابات آگاه بوده و با آمادگی قبلی و حضور گسترده و پرشور یک بار دیگر نام خود را در ردیف بالاترین میزان مشارکت انتخاباتی ثبت خواهند کرد.

وی بیان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پشتوانه دولتمردان نظام در عرصه‌های بین‌المللی خواهد بود.

سران طوایف و بزرگان سیستان و بلوچستان در عرصه‌های مختلف نماینگر راه درست بوده و هستند آنان در زمان حکومت طاغوت پیشران مبارزه با استکبار بوده و مردم را بر این تفکر رهنمون می‌شدند و بعد از انقلاب در زمان‌های دفاع مقدس و سایر بحران‌ها و تحریم‌های اقتصادی با بهره‌گیری از اندیشه‌های الهی، دانش سیاسی و اجتماعی بالا معیارهای حق و باطل را به مردم گفته و زمینه اتحاد مثال‌زدنی مردم این استان را همواره فراهم کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha