کشف شاهدانه در بازی کودکان از مبدا اوکراین

تهران- ایرنا- سخنگوی گمرک گفت: امانات پستی گمرک، از یک بسته با مبدا اوکراین به ایران ۹۰ دانه مخدر شاهدانه را کشف و ضبط کرد.

به گزارش ایرنا از گمرک، «سید روح اله لطیفی» اظهار داشت: در بخش امانات پستی گمرک در جریان کنترل بسته حاوی اسباب بازی کودکان که از مبدا اوکراین به ایران ارسال شده بود توسط ایکس ری مواد مشکوک به مخدر در بسته تشخیص داده می شود.

وی افزود: پس از بازگشایی بسته و کنترل بیشتر ۹۰ دانه مواد مخدر شاهدانه که به صورت ماهرانه ای در کارت های بازی لگو جاسازی شده بود کشف و برای اقدامات قانونی با هماهنگی دستگاه های مسئول ضبط می شود.

لطیفی خاطرنشان کرد: با تغییرات در بذر گیاه شاهدانه و کشت آن، انواع مواد مخدر جدید تولید می شود که چندین برابر خطرناک‌تر و آسیب‌زاتر نسبت به شاهدانه های تغییر نیافته هستند.

وی افزود: عده ای سودجو و سوداگر مرگ، بذر این مواد را از کشورهای اروپایی به کشورهایی نظیر ایران منتقل می کنند تا با تجارت مرگ، سود بیشتری کسب کنند.

لطیفی تاکید کرد: گمرک در مبارزه و ممانعت از ورود مواد مخدر جدی است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، طی سال ۱۳۹۹ بیش از چهار میلیون بازرسی انجام شده که در حوزه مقابله با قاچاق کالا تعداد ۹ هزار و ۴۲۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha