پلیس امنیت کامل انتخابات ۱۴۰۰ در گلستان را فراهم می‌کند

گرگان - ایرنا - فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ گفت که امنیت شعب اخذ رای برای مشارکت گسترده مردم در پای صندوق‌ها و انتخاب نامزد اصلح فراهم است.

سردار محمدسعید فاضل‌دادگر روز سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: در روز انتخابات برای برقراری امنیت در هر کدام از شعبه‌های اخذ بر حسب موقعیت مکانی و تعداد رای دهندگان بین سه تا پنج نیروی پلیس بکارگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: پلیس گلستان برای تامین امنیت شعب اخذ رای از ظرفیت نیروهای سپاه و بسیج در منطقه و فرماندهی مرزبانی نیز استفاده خواهد کرد.

به گفته وی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در گلستان ، هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رای توسط ستاد انتخابات استانداری استان در نظر گرفته شده که در روز جمعه ۲۸ خرداد از ساعت هفت صبح تا ساعت ۲۴ فعال خواهد بود.

سردار فاضل دادگر همچنین اجرای گشت های محسوس و نامحسوس پلیس، برپایی ایست و بازرسی در استان، اعزام نیروهای نظارتی به شهرها، کنترل جاده ها و تشدید گشت های انتظامی را از دیگر برنامه های در دست اجرای پلیس تا پایان برگزاری انتخابات پیش رو در گلستان اعلام کرد و افزود: رصد انتخاباتی پلیس استان از سوی قرارگاه امام علی (ع) و بهره گیری از مشارکت سایر دستگاه های مرتبط در حال انجام است.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به این که امن سازی فضای مجازی در شرایط انتخاباتی یکی از وظایف مهم پلیس به شمار می رود، گفت: پلیس فتای استان با اشراف کامل، رصد فضای مجازی را در دست دارد و تاکنون با گردآوری بیش از ۴۰ مورد تخلف به نامزدها و روسای ستادهای تبلیغاتی آنان تذکر داد.

سردار دادگر با اعلام تشدید نظارت پلیس بر فعالیت نامزدها در شب های پایانی تبلیغات افزود: پلیس در صورت مشاهده بی نظمی و ایجاد ترافیک خودرویی و اختلال در فضای تبلیغاتی، با افراد ایجاد کننده، برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی گلستان به اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: این حماسه سیاسی بسیار مهم و سرنوشت ساز برای کشور به شمار می رود و با حضور گسترده مردم در پای صندوق های اخذ رای توطئه دشمنان خنثی خواهد شد.

وی افزود: مردم ایران طی سال های اخیر نشان داده اند هر جا که لازم باشد از نظام پشتیانی خواهند کرد و این موضوع را در انتخابات ۲۸ خرداد بار دیگر ثابت خواهند کرد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

از مجموع جمعیت یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۵۴ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸ خرداد هستند.

مشارکت مردم گلستان واقع در شمال کشور در آخرین انتخابات برگزار شده در سال ۹۸ برای تعیین نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزون بر ۵۸ درصد بود.

به گفته مکتبی رییس ستاد انتخابات گلستان مردم این استان آرای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در پنج هزار و ۳۵ صندوق می‌ریزند که از این تعداد هزار و ۷۸۴ صندوق در شعبه‌های اخذ رای شهری مستقر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha