تیم فوتبال شهید قندی یزد به حضور در لیگ دسته یک امیدوار شد

یزد- ایرنا- سرپرست تیم فوتبال شهید قندی یزد گفت: با رای اخیر کمیته انضباطی فدراسیون علیه تخلف نفت امیدیه خوزستان به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز، مجموعه تحت مدیریت وی به حضور در مرحله پلی‌آف و لیگ دسته یک کشور امیدوار شد.

محمود انصاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این تصمیم یک بار دیگر شانس به سراغ تیم فوتبال شهید قندی آمد، اگر از سه مسابقه آینده تا پایان فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته ۲ با دست پر از زمین خارج شود ، می‌تواند به مرحله پلی‌آف برسد.

وی ادامه داد: با رای صادره کمیته انصباطی، تیم شهید قندی با ۳۸ امتیاز و فاصله ۲ امتیازی نسبت به تیم شاهین بندر عامری بوشهر در جایگاه دوم جدول قرار گرفت و طبق مقررات برای راهیابی به لیگ دسته یک باید تیم‌های دوم ۲ گروه دسته ۲ در مرحله پلی‌آف مسابقات خود را به صورت رفت و برگشت برگزار کنند.

این فعال ورزشی اظهار کرد: بعد از برگزاری مسابقه رفت و برگشت در این مرحله، تیم برنده در مجموع به لیگ دسته یک فوتبال کشور در فصل آینده صعود می‌کند، امید می رود تیم شهید قندی در سه مسابقه پیش‌روی خود در مقابل تیم‌های عقاب تهران و سردار بوکان در یزد و شهرداری بم در کرمان موفق عمل کند .

در رای صادره از سوی کمیته انضباطی آمده است: در خصوص تخلف باشگاه نفت امیدیه مبنی بر مداخله در جعل و استفاده از بازیکن غیرمجاز به مسعود اشرفی در بازی مقابل تیم باشگاه‌های شاکی به نام های شهرداری بندرماهشهر ، پاس همدان، شهید قندی یزد، مس شهربابک و شاهین بندر عامری با این توضیح که با توجه به مشمول خدمت سربازی بودن بازیکن یادشده  از طریق جعل مدرک اشتغال به تحصیل برای نامبرده مجوز فعالیت ورزشی تحصیل شد.

تیم قندی تا پایان هفته بیست و سوم با ۳۳ امتیاز از ۲۲ مسابقه گذشته خود شامل هفت برد،  ۱۲ تساوی ، چهار باخت، ۲۵ گل زده و ۱۸ گل خورده و تفاصل گل به اضافه هفت، بعد از تیم‌های مس شهربابک کرمان، نفت امیدیه خوزستان ، شاهین بندرعامری بوشهر و شهرداری ماهشهر خوزستان در مکان پنجم گروه دوم قرار دارد.

هم‌اکنون تیم شهردای شهربابک با وجودی که هنوز تا پایان رقابت‌های امسال چهار هفته دیگر باقی است با کسب ۴۹ امتیاز با قدرت به لیگ دسته اول فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور صعود کرد و تیم دوم در پایان طبق مقررات فدراسیون به مرحله پلی‌آف صعود می‌کند.

تیم فوتبال شهید قندی تنها نماینده یزد در لیگ دسته ۲ ، یزدلوله در لیگ دسته سه و تیم سنگ‌آهن بافق بعد از قهرمانی در لیگ برتر استان به زیرگروه دسته سه قهرمانی باشگاه‌های کشور صعود کرد که رقابت‌های لیگ دسته سه هنوز آغاز نشد.

تیم شهید قندی در لیگ دسته ۲ در گروه دوم با تیم‌های پاس همدان، نیروی زمینی تهران، شهرداری ماهشهر، سرداربوکان ، مس شهربابک، نفت امیدیه، شهرداری بم، میلادمهر تهران، شهدای بابلسر، شمس‌آذر قزوین، اترک بجنورد، شاهین بندرعامری و عقاب تهران هم گروه است.

این رقابت‌ها با حضور ۲۸ تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی به صورت رفت و برگشت و دوره‌ای پیگیری می‌شود و  در پایان سه تیم جواز حضور در لیگ دسته اول قهرمانی باشگاه‌های کشور را کسب می‌کند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیأت ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha