معاون وزیر صنعت: احیای یک هزار و ۶۰۰ واحد راکد در کشور هدفگذاری شد

خمین - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: امسال احیای یک هزار و ۶۰۰ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی و واحدهای در تملک بانک‌ها، برنامه‌ریزی شده است.

« علی رسولیان » روز سه شنبه در حاشیه نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی شهرک صنعتی خمین در جمع خبرنگاران افزود: یک‌هزار و ۵۵۷ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی کشور پارسال به چرخه تولید بازگشت.
وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۱۱ شهرک، ناحیه و منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: ۸۲۸ شهرک عملیاتی  و در حال واگذاری است و ۴۷ هزار واحد صنعتی نیز در این شهرک ها فعالیت دارند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به افزایش ۲ برابری تقاضای سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی در سال گذشته، اظهار داشت: اساس کار حمایت از صنایع، افزایش تولید و توجه به اقتصاد داخلی است.
رسولیان افزود: واحدهای صنعتی خوبی در خمین راه اندازی شده و یک شهرک صنعتی در این شهرستان درحال تکمیل و یک شهرک دیگر در حال واگذاری است. 
وی گفت: در نشست بررسی مشکلات شهرک صنعتی خمین، ۴۰۰ میلیارد ریال به منظورانتقال آب و تامین زیرساخت‌هایی نظیر برق، مخابرات و فضاسازی داخلی مصوب شد و پیش بینی می شود به زودی عملیاتی شود.
وی ادامه داد: به منظور طرح توسعه شهرک صنعتی خمین با توجه به تعداد متقاضیان و فعالان اقتصادی که در استان مرکزی و این شهرستان وجود دارد، زمین لارم برای سرمایه گذاری به آنها تحویل داده می‌شود.

استان مرکزی بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha