گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی تغییر کرد

تهران- ایرنا- گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی با پیگیری وزارت ورزش و جوانان و موافقت معاون وزیر بهداشت تغییر کرد.

به گزارش ایرنا؛ «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در این باره گفت: یکی از مشاغلی که در دوران کرونا تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت و آسیب جدی دید، باشگاه‌های ورزشی است. در ۱۵ ماه گذشته وزارت ورزش و جوانان برای اینکه این آسیب‌ها به حداقل برسد، از برنامه‌های حمایتی غافل نشد، اما کمک به بازگشایی اماکن ورزشی با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی راه اصلی خروج از این بحران است.

وی افزود: درپی درخواست باشگاه‌داران، در روزهای گذشته جلساتی با معاونت امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار شد که مقرر شد، تغییراتی در گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی ایجاد شود و این امر می‌تواند به رکود فعالیت‌های باشگاه‌ها تا حد زیادی پایان دهد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش محققان و دانشمندان، واکسیناسیون عمومی هر چه زودتر به سرانجام برسد تا زندگی و به تبع آن فعالیت‌های ورزشی به روال عادی بازگردد.

فهرست تغییرات ایجاد شده در گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی به شرح زیر اعلام شد:

گروه اول: استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (بجز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل‌رانی و دوچرخه‌سواری.

گروه دوم: بدنسازی و پرورش اندام، اسکی، بولینگ و بیلیارد، تنیس روی میز (داخل سالن)، شمشیربازی (سالنی)، ورزش‌های سه‌گانه، تیراندازی سالنی، بدمینتون، فوتبال سالنی، ورزش‌های روستایی (سالنی)، والیبال (سالنی) و قایقرانی دراگون بوت.

گروه سوم: انجمن ورزش‌های رسمی، بوکس (سالنی)، شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک‌های آبی)، تکواندو (سالنی) جانبازان و معلولین، ژیمناستیک (سالنی)، هاکی (سالنی)، کاراته (سالنی)، کبدی (سالنی)، کشتی (سالنی)، کونگ‌فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات غریق (سالنی) ورزش‌های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش‌های زورخانه‌ای (سالنی).

فدراسیون‌های ویژه: انجمن‌های ورزشی و ورزش‌های همگانی

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha