فعال سیاسی: انتخاب درست می‌تواند سرنوشت یک جامعه را بهبود بخشد

شیراز- ایرنا- یک فعال سیاسی اجتماعی شهرستان اقلید در شمال استان فارس با مهم دانستن حضور حداکثری مردم در انتخابات، نقش موثر انتخاب صحیح در سرنوشت کشور را یادآور شد و گفت:‌ انتخاب درست و آگاهانه می تواند سرنوشت یک جامعه را به سمت پیشرفت هدایت کند.

سید روح‌الله حسینی چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با انتخاب درست، زمینه اصلاح مفاسد، رفع موانع از سر راه تولید، رشد عمومی و رفتن به سمت آرمان های انقلاب اسلامی مهیا می شود.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه اقلید، رفع مشکلات اقتصادی را نخستین انتظار مردم از رییس جمهوری و دولت آینده دانست و افزود: ما می توانیم با روابط عزتمندانه بین المللی و شکوفا کردن استعدادهای درونی، اقتصادی پویا را رقم بزنیم. 
این فعال سیاسی ادامه داد: طبق قوانین ومقررات، مدیریت و اداره کشور و شهر برعهده ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا است و وجود افراد اصلح در ارکان فوق در سرنوشت مردم نقش اساسی ایفا می کنند.
دبیر مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی شهرستان اقلید افزود: شوراهای شهر و روستا به عنوان پارلمان محلی می توانند نقش بسزایی در توسعه شهری و روستایی ایفا کنند.
حسینی ادامه داد: شوراهای شهر و روستا، همه مشکلات حوزه شهری و روستایی از بهداشت تا آموزش و مسائل اجتماعی را بررسی می کند و نقاط ضعف را به مسوولان بالادست جهت تسهیل، یادآوری و پیگیری می کند.
وی معتقد است: شوراهای اسلامی شهر و روستا به علت ارتباط مستقیم با امورات روزمره مردم، مظهر مشارکت مردمی در تسهیل امور شهروندان است.
حسینی افزود: در تحقق بند ۸ از اساسنامه مجمع نخبگان دانشگاهی و حوزوی در جهت مشارکت حداکثری و ایجاد زمینه برای حضور کلیه اقشار مردم و انتخاب فرد اصلح، متخصص و انقلابی همراه با نخبگان کشور، تلاش خواهیم نمود.
این فعال سیاسی مشارکت پرشور در انتخابات را نشانه مقبولیت نظام اعلام و تصریح کرد: مردم کشورهای دنیا با حضور حداکثری در انتخابات، مقبولیت خود را از حکومت نشان می‌دهند.
حسینی بیان کرد: مردم فهیم شهرستان اقلید، با مهم دانستن اصل انتخابات و مشارکت در فضای گفتگو و تریبون های آزاد در حال بررسی کاندیدا هستند و یقینا با حضور پرشور خود در صحنه انتخابات اصلح ترین را برمی‌گزینند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و نیز ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸خردادماه جاری برگزار خواهد شد.

شهرستان اقلید بیش از ۶۰ هزار واحد شرایط شرکت در انتخابات دارد و در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha