۲ مخزن ذخیره آب و یک ایستگاه پمپاژ در اردکان  افتتاح شد

یزد - ایرنا - یک مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب، ایستگاه پمپاژ و نیز مخزن هوایی به گنجایش ۵۰۰ مترمکعب در مراسمی از طریق ویدیو کنفرانس با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در شهر اردکان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ،مصطفی پوردهقان اردکان روز سه شنبه در این مراسم  با تبریک دهه کرامت گفت: برای افتتاح این سه طرح افزون بر ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی آب را یکی از اولویت‌های اساسی مدیریت شهرستان ذکر کرد و گفت: چنانچه مسایل زیرساختی به‌ویژه مساله حیاتی آب مورد توجه قرار نگیرد؛ در آینده‌ای نزدیک این شهرستان با مشکلات جدی مواجه می شود.

وی تصریح کرد: موضوع کمبود آب در اردکان به مرحله بحرانی رسید و مدیران آب استان یزد وظیفه دارند برای تأمین آب شهرستان اقدام فوری و اساسی اتخاذ کنند.

فرماندار اردکان یادآور شد: با توافق اخیر بخش صنعت و شرکت آب منطقه‌ای یزد، در فصول گرم سال بخشی از آب صنعت به مجموعه شرب مردم تخصیص می‌یابد و رایزنی هایی نیز برای افزودن سهمیه‌ای از محل خط انتقال آب خلیج‌فارس به آب شرب شهری در جریان است.

 بهره‌برداری از  طرح های یادشده ، موجب افزایش ظرفیت مخازن آب شرب اردکان و متعادل‌سازی فشار آب در شهر می شود.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز برای افتتاح ۱۵ طرح بخش صنعت آب و برق یزد با سرمایه‌گذاری ۶۷۶ میلیارد تومان و نیز آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح آب و فاضلاب با پیش بینی پنج هزار و ۷۲۹ میلیارد تومان هزینه  وارد مرکز این استان شد.

 این طرح ها شامل آبرسانی به ۷۰ روستا، بهره برداری تصفیه‌خانه و تاسیسات جمع‌آوری و انتقال فاضلاب و آب شیرین کن بافق و  افتتاح چهار مخزن بتنی جمعا به ظرفیت ۴۵ هزار مترمکعب  است. 

افتتاح هفت طرح توسعه و بهسازی شبکه آب و فاضلاب در شهرهای هرات، میبد، اردکان، برق‌رسانی به روستای «پتکستان» شهرستان اردکان و تصفیه‌خانه فاضلاب روستای تاریخی اسلامیه  شهرستان تفت از دیگر طرح هاست. 

آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه بزرگ رینگ آبرسانی، ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر یزد از دیگر طرح هاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha