بنیادی به نام دکتر محمود منصور ایجاد شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در مراسم بزرگداشت و یادبود محمود منصور، پیشکسوت بزرگ علم روانشناسی ایران گفت: بنیادی به نام دکتر محمود منصور ایجاد شود، تا نام و راه او جاودانه شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره مراسم یادبود و بزرگداشت شادروان محمود منصور استاد برجسته دانشگاه تهران و از پیشکسوتان بزرگ علم روان شناسی ایران و چهره ماندگار در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور برگزار می شود.

محمد حاتمی در این مراسم اظهار داشت: ما امروز سوگواریم. صحبت کردن درباره محمود منصور جسارت می خواهد، اما اینجانب به عنوان دانشجوی کوچک ایشان درس جسارت در مکتب ایشان آموختم.

وی افزود: امروز به مناسبت فقدان بزرگ مرد علم روانشناسی دورهم جمع شده ایم. خدمت خانواده محترم، دختر بزرگوار ایشان و جامعه روان شناسی و مشاوره تسلیت عرض می کنم. پیشنهاد می کنم بنیادی به نام محمود منصور ایجاد شود تا نام و راه او جاودانه شود. محمود منصور از بین ما رفته اما راه او، سبک او دانش او از بین نرفته است؛ ما همه رهرو او هستیم.
حاتمی تصریح کرد: او دانشجویان زیادی را تربیت کرد. دکتر محمود منصور شخصیت منحصر به فردی بودند که در واقع ما سبک معلمی، شیوه اداره کلاس و شیوه ارتباط با دانشجویان را از او آموختیم. راستی و صداقت، مردانگی و جسارت را از دکتر محمود منصور یادگرفتیم.
وی افزود: از ایشان یاد گرفتیم باید کمترین وقت خودمان را هدر ندهیم و در جهت ارتقای علم و دانش تلاش کنیم. ایشان تا آخرین دقایق عمر مبارک شان مساله روان شناسی و ارتقا آن جزو دغدغه هایشان بودند. دکتر منصور آثاری را از خود به جا گذاشته اند که همیشه به عنوان چراغی در محافل دانشگاهی ایران باقی خواهد ماند.
حاتمی خاطرنشان کرد: من واقعا امروز به جامعه روان شناسی کشور تسلیت عرض می کنم، تسلیتی که جایگزینی برای دکتر محمود منصور نخواهیم داشت. دکتر محمود منصور هیچ گاه از حافظه تاریخی علم روانشناسی ایران فراموش نخواهد شد.
وی اضافه کرد: امروز به عنوان رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره عرض می کنم ما باید افکار و آمال محمود منصور را چراغ راه خود قرار دهیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا محمود منصور، ۱۹ خردادماه سال ۱۴۰۰ دیده از جهان فروبست. او در سال ۱۳۰۹ خورشیدی در شهرستان اراک به دنیا آمد. بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه و اخذ درجه لیسانس در رشته روانشناسی و فوق لیسانس تخصصی در رشته روانشناسی بالینی جهت ادامه تحصیل عازم کشور سویس گردید و از دانشگاه ژنو در رشته روانشناسی ژنتیک و بالینی موفق به دریافت درجه دکترا شد.

کتاب ساخت، پدیدآیی، تحول شخصیت با ترجمه و اضافات او به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منتخب شده‌ بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha