پایان نتانیاهو، هیولای جنگ، سلطه‌گری و کودک کشی

تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی با عنوان پایان نتانیاهو، هیولای جنگ، سلطه‌گری، کودک کشی و اقدام فراگیر علیه انسان‌های مظلوم تاکید کرد:مردم در کشورهای مختلف دنیا امروز زمین خوردن آن هیولای تجاوز را جشن گرفته اند، این سرنوشت محتوم تمام ظالمان جهان است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی امروز - سه شنبه - در این یادداشت نوشت:  تغییرات پیچیده در معادلات ۲ دهه اخیر منطقه و جنگ طلبی‌های رژیم صهیونیستی، مردم و کشورهای منطقه را دچار بحران‌های متعدد کرد و رد پای زیرپا گذاشتن حقوق انسان‌ها، ظلم و تجاوز و آواره کردن انسان‌های مظلوم در فلسطین و لبنان و سوریه و برخی کشورهای مسلمان منطقه به وضوح آشکار است.

وی یادآور شد: دشمنی‌های فراوانی که نه تنها بر محبوبیت و گسترش اسرائیل نیافزود بلکه بازیگری اصلی منطقه را نصیب محور مقاومت کرد و روح مقاومت را بر دل و جان مردم منطقه جاری ساخت، که این از الطاف خفیه الهی بود. معادلات منطقه‌ای هر روز بر ضرر رژیم منحوس صهیونیستی و همپیمانانش تغییر یافت و کار بدانجا کشید که جدای از شکست‌های پی در پی و توقف همیشگی سیاست گسترش اشغال و تحقق شعار «از نیل تا فرات» مشکلات و بحران‌های داخلی رژیم صهیونیستی، این رژیم سلطه گر را تا سرحد زوال پیش برد. تغییرات گسترده سیاسی، گسترش اعتراضات مدنی، بی اعتمادی مردم و خروج نیروی انسانی که برخی مراکز صهیونیستی آن را بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر می دانند، زنگ پایان عمر این رژیم جعلی و فروپاشی از درون را به صدا درآورده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این یادداشت تصریح کرد: نشانه‌های این مهم را نیز می‌توان در عزل ذلیلانه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیری که به مدت ۱۲ سال منطقه را به آشوب کشانده بود، مشاهده کرد. نتانیاهوی دیکتاتور با کارنامه‌ای سراسر فساد، ظلم، کودک کشی، جنایت علیه بشریت و حمایت از تروریسم و زیر پا گذاشتن همه کنوانسیون‌های بین المللی و منشور ملل متحد در رعایت حقوق انسان از قدرت کنار زده شد. او آنچنان همه مردم و حتی متحدانش را از خود بیزار کرده بود که طیف‌های مختلف، دست به دست هم دادند تا او را به زیر بکشند و چنین ائتلافی برای فروپاشی یک سیاستمدار در سرزمین‌های اشغالی بی سابقه است.

عاملی خاطرنشان کرد: او که هر روز در باتلاق‌های خودساخته بیشتری فرو می‌رفت، چاره کارش را در هر راه حل احمقانه‌ای می‌جست؛ روزی چنگ اندازی به غزه، روزی برای لبنان عرض اندام می‌کرد و روزی در سوریه و عراق با حمایت از داعش آتش بیار معرکه جنگ می‌شد. نگاهی به حوادث اخیر اراضی اشغالی فلسطین در ماه رمضان بیاندازید؛ ماجرا با تجاوزات رژیم صهیونیستی به قدس اشغالی شروع شد و با حوادث محله شیخ جراح و نیز بسیج گسترده صهیونیست ها در روز نکبت و هتک حرمت مسجد الاقصی به اوج خود رسید، بسیاری از مردم مظلوم فلسطین از زن و مرد و کودک و پیر شهید، جانباز یا داغدار شدند و خسارات فراوانی به مردم زده شد اما همین ظلم و بی عدالتی، جامعه فلسطین را برای نخستین بار به صورت یکپارچه به میدان نبرد با اشغالگران در همه اراضی اشغالی کشاند و نتیجه آن شکست فضاحت بار چندباره رژیم صهیونیستی و رسوایی گنبد آهنین آن بود.

وی در این بیانیه یادآور شد: از آن مهم تر خروش ملت‌های بیدار و عدالت خواه در بسیاری از کشورهای جهان حجم بزرگ ناتوانی‌ها و عمق و گستره انزوای اسراییل را به نمایش گذاشت. امروز دوره مقابله با سنگ جای خود را به مقابله با موشک و پهباد داده است و دیگر مسیر یک طرفه نیست و تقابل موشک در مقابل موشک شکل گرفته است و این در واقع بازخورد ظلم و نفرت است.

وی در بخشی دیگر از این بیانیه عنوان کرد:  نتانیاهو حتماً ضد ایرانی‌ترین زمامدار در جهان و مهم ترین دشمن جمهوری اسلامی ایران بود. مهم ترین مخالف روابط سازنده ایران با سایر کشورهای جهان بود و در توسعه روابط ایران اخلال می‌کرد و در دوران رفیق شقی خود، ترامپ که از یک جنس بودند، توافق برجام را نابود کردند. با صحنه گردانی فراوان، کشورهای عربی، منطقه را با تهدید و تطمیع به معامله قرن کشاند و جبهه مشترکی علیه ایران اسلامی در منطقه تشکیل دادند. دوره زمامداری ظالمانه نتانیاهو، دوره ورود مستقیم اسراییل به خاک ایران و انجام عملیات‌های تروریستی نیز بود. ترور ناجوانمردانه دانشمندان هسته ای، خرابکاری در سایت‌های هسته‌ای، گسترش برنامه‌های اطلاعاتی برای اعمال تحریم‌های بیشتر، سرقت اسناد محرمانه هسته‌ای، حمله به کشتی‌های ایران در آب‌های بین الملل و ... در همین دوره صورت گرفت. علاوه بر این پایگاه‌های ایران و یا هم پیمانان ایران بارها در سوریه وعراق با هدایت اشغالگران قدس مورد حمله قرار گرفتند و حتی ترور سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط آمریکا انجام شد با همراهی اطلاعاتی، تشویق و همکاری رژیم متجاوز اسرائیل صورت گرفت و کارنامه‌ای پر از شقاوت، کینه و نفرت را برای خود ثبت کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اما از برکات ظهور محور مقاومت در منطقه که با علمداری جمهوری اسلامی ایران و پایداری مردم ستم کشیده و مظلوم کشورهای اسلامی ایجاد شد، صدای زمین خورد رژیم غاصب و متجاوز به حقوق زنان و مردن و کودکان و خانواده شنیده می شود. امروز مردم در کشورهای مختلف دنیا، زمین خوردن آن هیولای تجاوز را جشن گرفته اند و حتی در سرزمین های اشغالی نیز صهیونیست ها جشن و پایکوبی می کنند. این سرنوشت محتوم تمام ظالمان جهان است که آه مظلومان دامنشان را خواهد گرفت و در واقع تیری که به سمت دیگری پرتاب می کنند، به خودشان باز می شود.  

به گزارش ایرنا، نفتالی بنت در حالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جایگزین بنیامین نتانیاهو شد که توانست آرای ۶۰ نماینده «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) از ۱۱۹ نماینده حاضر در جلسه را کسب کند و نتانیاهو نیز ۵۹ رای را به خود اختصاص داد.

وی سیزدهمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رییس سی و ششمین کابینه این رژیم شد، رژیمی که ۷۳ سال از عمر نامشروع آن می‌گذرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha