طرح آزادسازی زمین‌های ساحلی به طور جدی پیگیری می‌شود

چابهار - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان اینکه طرح آزادسازی زمین‌های ساحلی به طور جدی پیگیری می‌شود گفت: مجموعه‌ها و دستگاه‌های متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

بابک دین‌پرست روز سه‌شنبه در بازدید از طرح‌های عمرانی چابهار اظهار داشت: طرح آزادسازی زمین‌های ساحلی از ۲ سال پیش در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است، طی این ۲ سال همکاری‌هایی که با دستگاه قضایی داشتیم توانستیم اقدامات خوبی را در سطح سواحل شمال و جنوب کشور انجام بدهیم.

معاون وزیر کشور گفت: در سطح سواحل شمالی کشور سه استان گیلان، مازندران و گلستان بررسی‌هایی که اول انجام شده بود حدود ۱۸۰ کیلومتر از مجموع ۷۹۰ کیلومتر سواحل دریای خزر در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی بود.

به گفته وی، در موضوع سواحل جنوب در چهار استان بوشهر، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان از مجموع ۲ هزار و ۷۷۸ کیلومتر سواحل جنوبی چهار استان در بخش دریای عمان و خلیج همیشه فارس حدود ۱۵۹ کیلومتر تصرفات داریم که حدود ۶ درصد می‌شود که در شمال ۲۰ درصد است، اما این وسعت در جنوب بیشتر است و در سواحل شمال ۴۶۰ هکتار داریم اما در سواحل جنوبی، این میزان حدودا سه هزار و ۹۰۰ هکتار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور بیان داشت: با پیگیری‌هایی که انجام شد گزارش جمع‌بندی نهایی را حدودا ۱۰ روز قبل به رئیس جمهوری تقدیم کردیم.

وی افزود: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی که همکاری کرده بودند و نسبت به آزادسازی یا تعیین تکلیف قانونی استدلال‌هایشان در سواحل، مثل بنادر، سواحل، نیروهای مسلح که باید انجام می‌شد حضور داشتند و دستگاه‌هایی که تعلل کردند یا همکاری لازم را نداشتند از رئیس جمهوری درخواست شد که پرونده‌های مسوولان دستگاه‌ها توسط معاونت حقوقی رئیس جمهوری یک بار دیگر بررسی شود و استدلال‌هایی که برای اجرا نکردن دستورها یا قوانین حاکم داشتند را بررسی و دستگاه‌های متخلف را به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

معاون وزیر کشور امروز همچنین از پایانه مرزی ریمدان، مجتمع گردشگری پردیسان و جاده سلامت و طرح ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی محله‌های میرآباد، عثمان‌آباد و کُمب چابهار دیدن کرد.

سرخط اخبار استان‌ها