۹ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۷ نفر در استان تهران واجد شرایط رای دادن هستند

تهران- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان تهران از تعداد ۹ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۷ نفر واجد شرایط رای دادن در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد واجد شرایط، ۱۹۰ هزار و ۹۷۹ نفر رای اولی هستند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی در بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با تقدیر از تلاش مسئولان کمیته های ستادها در راستای برنامه ریزی برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه اظهار داشت: شش هزار و ۸۴۶ شعبه اخذ رای برای استان تهران در نظر گرفته شده که از این تعداد ۴۲۵ شعبه آن سیار است.

وی افزود: شعب سیار برای حضور در بیمارستان ها، منازل افرادی که در قرنطینه کرونا هستند و همچنین برای کمک به شعب سیاری که با جمعیت رای دهندگان روبه رو باشد، در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه اخذ رای در روز جمعه ۲۸ خردادماه در شعب مختلف از ۷ صبح آغاز می شود، ادامه داد: اعضای شعب از ساعت ۶ صبح در محل حضور دارند و زمان رای گیری مطابق قانون تا ساعت ۱۷ روز جمعه ادامه دارد.

حسن بیگی اضافه کرد: زمان انتخابات با نظر وزیر کشور و مصوبه ستاد کرونا تا ۲ صبح روز شنبه برای شعبی که افراد در صف های اخذ رای حضور دارند با هماهنگی هیات نظارت تمدید می شود.

وی، ابراز امیدواری کرد: روز جمعه همچون دوره های گذشته شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای در کشور و به ویژه استان تهران باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در خصوص حضور نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای نیز گفت: دو نماینده فرماندار باید در شعب حضور داشته باشند، همچنین یک نماینده از ظرفیت قانون مجلس خبرگان و یک نماینده از ظرفیت قانون ریاست جمهوری حضور دارند تا به هر دلیلی یکی از نمایندگان فرماندار حضور نداشت، روند رای گیری ادامه یابد.حسن بیگی در خصوص آمار نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا و میاندوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نیز اذعان داشت: برای ۴۷ شهر استان تهران، ۴ هزار و ۸۱۰ نامزد شوراهای شهر وجود دارد و برای ۵۰۲ روستای استان تهران، ۳ هزار و ۴۴۹ نامزد شوراهای روستا است؛ همچنین تعداد کاندیداهای میاندوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۱۵ نامزد است که برای یک کرسی رقابت می کنند و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در استان تهران برای سه کرسی ۱۶ نامزد رقابت می کنند.
 
گفتنی است؛ براساس اعلام ستاد انتخابات استان تهران؛ زمان تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مطابق قانون تا ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه ۲۷ خردادماه و زمان تبلیغات کاندیداهای شوراها تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه است.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه هفته جاری برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha