۲۴۲ هزار نفر در بجنورد واجد شرایط رای دادن هستند

بجنورد-ایرنا- فرماندار بجنورد با تاکید بر نقش تاثیرگذار بانوان در عرصه های مختلف بویژه در زمینه سیاسی گفت: ۲۴۲ هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادن در ۲۸ خردادماه هستند که نیمی از آنان را بانوان تشکیل می دهند.

غلامرضا عوض زاده روز سه شنبه در همایش سفیران مشارکت ویژه بانوان شاغل در ادارات شهرستان بجنورد اظهار داشت: به یقین بانوان به عنوان قشر تاثیرگذار در جامعه، می توانند به برگزاری پرشور و با نشاط این رویداد سیاسی کمک کنند.

وی افزود: دشمن تلاش دارد تا مردم را از حضور در پای صندوق های رای دلسرد و مایوس کند البته این مربوط به این دوره از انتخابات نیست بلکه در دوره های پیش هم شاهد توطئه های بدخواهان بوده ایم اما برنامه های آنان هر بار با شکست روبه رو شده است.

وی با بیان اینکه قانون اساسی ایران، مترقی‌ترین قانون اساسی است و در همه ارکان حاکمیت به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با رای مردم انتخاب می شوند افزود: بسیاری از کشورها ادعای دموکراتی بودن دارند اما ایران اسلامی نشان داده است که در مراجعه به آرای مردم شفاف بوده و دموکراسی را محقق کرده است و امید می رود مردم ما در ۲۸ خرداد ماه از حق قانونی خود برای انتخاب، استفاده کنند. 

عوض زاده باتاکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای گفت: رهبر معظم انقلاب هم تاکید دارند که افراد حتی اگر نظام را قبول ندارند اما نسبت به ایران تعصب دارند، باید در انتخابات مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت در انتخابات سبب مشروعیت نظام و خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود و در عرصه بین الملل قدرت چانه زنی دپلماسی را افزایش می دهد و سبب تغییر رفتار استکبار خواهد شد.

فرماندار شهرستان بجنورد با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات خوب در شهرستان فراهم شده است گفت: این استان از استان های برتر در زمینه مشارکت مردم در انتخابات بوده و در انتخابات قبل، در رده پنجم استان های کشور قرار گرفت، تلاش داریم تا در این انتخابات این جایگاه به سومی استان ها ارتقا یابد. 

برای برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان بجنورد، ۳۴۴ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha